07 august 2010

Rock Ramp ja Paradiis

Hetkel on need kaks siis aktuaalsed teemad. Esimene neist olude sunnil. Lihtsalt tungib uksest ja aknast ja korstnast ja keldrist sisse. Mitte et ma seda ise tahtnud oleksin. Pankreasele see muidugi meeldib, sest "kohustuslik" õhtune vein rõdul jäi joomata. Selle asemel olid mustikad, need eestimaised. Aga noodki hüplesid närviliselt kausis rajude helide rütmis.
Ma siis püüdsin enesesugestiooniga tegelda. No teate küll seda, ma ei kuule-ma ei näe, mis ümberringi toimub. Õnnepalu "Paradiis" sobis selleks oivaliselt.
Ja siis ma kõndisin selles Paradiisis. Kõndisin üha edasi ja tabasin end mõttelt, et kus oleks minul seesugune paik. Paradiis, ühesõnaga. Ma leidsingi end oma Paradiisist. See koht oli olemas, ühel ilusal päeval. Ainult et minu Paradiis ei kestnud nii kaua kui Õnnepalu oma. Aga ometi kõndisin ma seal täna taas, oma mõtetes. Ja ma ütlen, et see oli Paradiis. See oli ilus ja hea. Ja ma ei pidanud end pingutama, et mäletada. Mäletada Paradiisi pisimaid detaile. Mäletada lõhnu ja varje ja värve. Värve õhtus. Ja hommikus. Ja mäletada, mis juhtus. Et sellest sai viimane suvi. Üleüldse viimane suvi. Ja viimane sügis. Viimane talv. Kevad.
Pärast Paradiisi on paljud asjad teisiti.
Paradiisi ei minda tagasi. Ei tahakski. Ma olen alles pooleli Õnnepalu Paradiisiga, aga tal oli see teistmoodi. Ma ei tea, millisele järeldusele tema oma Paradiisi suhtes lõpuks jõuab. Kas see oli õppetunni-Paradiis. Või midagi muud.
Mul tuli sügav uni. Selline Õnnepalu Paradiisi uni, mitte see minu Paradiisi uni.
Kuni taas tuletas end meelde Rock Ramp. See kestab ikka veel. Huvitav, mis kellani? Ja huvitav, miks?
Ja siis meenub mulle lapsepõlve-Paradiis. Aga see on juba teine teema. Pikk teema. Sellest saaks kokku eraldi teose. Sellise Lenderi Paradiisi mahuga loo.
Ma jään edasi ootama vaikust. Ja kuni ma seda ootan, on isegi läpaka muidu nii häiriv surin kuulmismeeltele rahustav.
Tahaks hetkel äikest, sellist raju ja hävitavat.
Huvitav, miks?

2 kommentaari:

 1. Enjoy your words,great article!
  These Sophisticated handbags are products of Chanel handbags Company itself throughout. They are designed, developed and implemented fully in the house, which is a very good thing because Prada is considered one of the companies working in fashion, both in his native Italy and throughout the world. Their name is synonymous with style and elegance, and their handbags evoke images of women who command the attention with grace and attitude.
  Let's go back to know Prada's history.In 1913,the company established in Italy by Mario Prada, and was known by the coach handbags for the Brothers Fratelli Prada. The company began to develop faster and its famous leather goods and handbags after his arrival on the market, and it is only a small amount of time before the company received a large scope. Its products were hits in EU. and the USA. Chloe handbags As orders grew, the company opened two small shops in Milan, so that it can sell its genuine products, such as handbags, shoes and luggage.
  Over time, Louis Vuitton handbags the company has become symbols handbags luxury, style and elegance in the fashion industry. Reviewer after reviewer raved about Prada's ease and taste, and in time the whole world started to want to have the idiosyncratic handbags. Despite the fame more and more, these Louis Vuitton handbags handbags classic has remained faithful to things that have been central to their original design, simple and functional, but also much good taste and class.
  Although Gucci handbags have remained faithful to their origins, it would be a mistake to think that they have not evolved over time. The original handbags made of walrus hide, which is extremely heavy. Gucci handbags Designers quickly realized that it was not quite practical tote around the heavy hide, so they began to increase the use of louis vuitton outlet< fine quality leather handbags and accessories handbag, but they did not stop there. One of the first things the company did was water handbags and luggage.

  VastaKustuta