06 september 2010

Keda me kasvatame?


Mõned päevad tagasi veetsin mõned tunnid koos ühe inimesega, naisterahvaga muuseas, kes omakorda kolmanda naisterahva kirjeldamiseks kasutas umbes sellist väljendit - "keha on ilus, pikk ja blond on ta ka, just selline nagu meestele meeldib - ei tea, miks nad lahutasid...". Hetkel ei taha ma rääkida ei sellest naisest ega ka tema juba ammusest lahutusest, lisaks veel see, et seda naist ei oleks tarvitsenudki kirjeldada, me mõlemad oleme teda rohkem kui üks kord näinud. Hoopis enam pani mind imestama see konkreetne sõnakasutus.

Nii räägib naisterahvas. Nii räägib ema oma laste kuuldes, seda kuulevad ja kuulavad tulevased naised ja emad ja abikaasad. Millegipärast mulle tundub, et kui ma ise lapsena kuuleks seesugust juttu nii mõnelgi korral, siis juurduks minus teadmine, et ainult pikk ja blond ja hea kehaga naine on naine, kes on midagi väärt, näiteks meeste silmis. Muul nagu ei olekski tähtsust, vähemasti määravat tähtsust mitte. Näib nagu olekski välimus kõik, mille järgi ühte inimest hinnata, iseloomustada, tema ja ta tegude üle otsustada. Ja kirjeldatud parameetrid oleksid otseloomulikult pidanud garanteerima ka mingil müstilisel moel ka eelpool mainitud abieluõnne. How simple! Miks ometi kõik naised nii lihtsa tõe peale ise ei tule?

Ma võiksin ehk kõigile sellistele juttudele läbi sõrmede vaadata, kui see tuleks mõne ajupestud, äranälginud, aeroobikas hingetuks hüpanud ja S-klassi Mercedesega sihitult linna vahel tiirutava vesinikblondiini suust...Et las nad siis oma suletud ringis vegeteerivad ja toodavad vaikselt juurde samasuguste väärtushinnangutega järelkasvu, kuid seda õõvastavam, kui niimoodi mõtlevad ja sama mõttemalli ka edasi kannavad muidu täitsa normaalsed inimesed. Need, keda meie hulgas on enamus.

Sellega seoses meenub mulle 26.augusti Eesti Ekspressis üks artikkel Eestis elavate moslemite jälgimisest Kapo poolt. Aga mitte moslemitest ei tahtnud ma praegu rääkida, vaid mulle meeldis artiklis Kattri Ezzoubi poolt öeldu, (hetkel ei ole lehte käepärast,seepärast ei saa tsiteerida), mis arenes teemast, et miks on enamasti koos eesti naine ja moslemi mees ja mitte vastupidi. Ja Kattri põhjendas umbes niimoodi, et eesti mees ei leia mujalt maailmast teist sellist naist kui on naised kodumaal - ümmardavad ja nunnutavad üle mõistuse palju, hiljem andestavad kõik ning lepivad kõigega.

See oli karmilt öeldud, ent see oli ka tõde.

Kahjuks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar