29 september 2010

Minu sügavaim kiindumus bussisõidu vastu

Kuna pärast paljusid aastaid jõudis õnn minu õuele ning ma sain liikuda punktist A punkti B ühistranspordiga, lisamärkuseks eestimaisega, siis olen ma otseloomulikult emotsioonidest pakatav nagu sama eestimaine ja sügiseselt küps ploom.

Bussifirmade ümberkehastumisvõime on muidugi ainulaadne! Buss ja bussijuht, millega sõitsin hommikul, näisid kandvat ühe bussifirma nime, kuid mõni tund hiljem juba sootuks teise firma nime. Iseenesest on oluline, et buss liigub ja kallid kaasteelised soovitud sihtpunkti jõuavad, ja mis vahet sel on kuidas bussifirmad logistiliselt omi asju korraldavad. Ma jäin lihtsalt mõtlema, et kui ma maksan ühe teenuse või toote eest rohkem, siis võiks see olla kvaliteetsem, kui sama asja odavam analoog.

Antud juhul ei olnud ju... Õhtuse bussi mustjaks tõmbunud nätsulärakad asusid samadel positsioonidel kui hommikulgi, bussiaknad aga olid...oo jaa, ma oleksin unustanud! Kunst, puhas kunst oli see, mis mulle silmailu pakkus. Võisin imetleda nii hommikul kui ka õhtul Arraku sakilise soenguga mütoloogilist vanameest aknal. Udumoodustisest vanamees kükitas nagu oleks otsustanud bussiaknale asjale tulla, kõrval oli tema väiksem sugulane, kes lihtsalt vaatas pealt.

PS Bussijuhid on aastatega maru viisakaks muutunud... või oli tegemist kõigest erandiga? Seega minu boonuspunktid teile, kulla bussijuhid:)

Aga miks ma bussiga üldse sõitsin, võite nüüd küsida. Oli põhjust ikka ka. Pärast mõningat kosilaste kaalumist, läksin ühega kohtuma. Kosilane oli täitsa naesterahvas, maru pikkade ja hirmuäratavate küüntega. Ja veidi kummaline oli ta ka. Seega ma ei teagi, mis nüüd saab. Mul ei ole temasse usku kohe mitte üks raas, kuigi antud kirjastus igati tasemel on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar