26 november 2010

Kui on midagi öelda, siis ütle!

Peeter Mardnal on ikka ja alati midagi tarka öelda, aga eks ole elatud ka juba. Viimases Eesti Ekspressis lausub ta: "Inimesele peab ütlema, et tervis on kõige kallim. Ei ole auto ega rannal lesimine. Ja perearstisüsteem. Aga kuidas on Eestis tehtud? Me oleme kümme aastat ehitanud kahte hiidhaiglat, mis tegelevad tagajärgedega.Kõik algab ju sellest, et lapsed söövad ülimagusat, krõpsu ja joovad värvilisi jooke. Peaks kõrgema käibemaksu peale panema nendele asjadele."
Jutt jumalast õige!
Hakkasin mõtlema, et huvitav oleks ju vaadata statistikat näiteks, kui palju üks keskmine eestlane (või minu pärast kasvõi leibkond) laenab tervishoiuga seoses ja kui palju reisimise (samavõrd võiks siia alla liigitada ka liigselt luksuslikud elamispinnad, sõidvahendid jne). Ja ma ei pea siinkohal silmas ainult suuremaid laenamisi, vaid ka krediitkaarte, kiirlaene, järelmakse jms.
Kindlasti on mingid arvud olemas laenamise ja laenurahade kasutuse kohta, kuid kahtlemata on siin keeruline kindlaks teha, kustkohast algab üle oma võimete elamine. Sest ma võin mürki võtta, et vähemalt iga teine eestlane usub, et ta peabki just nimelt sellise autoga sõitma ja just nimelt sellises majas elama ja just nimelt nii mitu reisi aastas tegema...Mine ja ütle talle, et ta püüab ju ilmselgelt üle oma varju hüpata, ja ta vaatab sind kui pooletoobist.
Hiljuti sattusin olude sunnil ooteruumi, kus olid lapsed (küll mitte oma vanemate, vaid vanavanematega) ning loomulikult oli vanaemade peamine mure, millised ulmelisi summasid kasseerivad kõnealused arstid. Muidugi on osad med.teenuste hinnad kõrged, aga võrreldes millega? Siis aga viskad pilgu nagidele ja mis näha on - Huppa, Reima, Lenne... Ja ärge mulle mitte püüdkegi tulla rääkima, et vähemaga kui need firmamärgid, ei ole meie oludes mõtet last riietada:D
Ei, tegelikult mulle meeldib eestlaslik asjadekultus. Kui seda piisavalt heas tujus olles kõrvalt jälgida, siis saab ikka törtsu naerdagi. Eriti veel siis, kui mängu tuuakse "vettpidavad" argumendid.
Levinud moto: rohkem tööd ja rohkem asju!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar