11 detsember 2010

Ajad muutuvad...

Taanlaste isetegevuslembus on ammu teada, eeskätt väljendub see tähtpäevadeks meisterdatavate taieste näol. Fantaasial pole piire ja harilikult ei kahjusta need kaasmaalaste heaolu vähimalgi määral.
Olgu, paari kuu eest see siiski juhtus, kui üks vanaproua ei saanud tükil ajal koduuksest välja astuda, sest tema naaberkrundi piirile püstitati jahimeeste vaatlustorn... ja mitte ainult! Ka jahimees istus seal puki otsas ja ka see ei olnud veel kõik - püss oli loomulikult ka. Sellised asjad on loomulikult tavalised ning proua poleks ehk numbritki asjast teinud, kui see va püssimees nii pagana fanatt ei oleks olnud - istus teine tunde ja tunde ja ei kavatsenudki tornist lahkuda. Vanaproua muidugi tüüpilisele taanlasele kohaselt võttis kõne politseisse ja kutsus abiväge, sest kaua üks aktiivset seltsielu elav proua ikka kodus istuda saab:) No ja siis selguski, et kellelgi jälle sünnipäev, tõenäoliselt 30 ja vallaline, ja ju siis oli tegemist ka kirgliku jahimehega, ja no selline lugu siis.
Kuna aga tänavune talv taas Taanimaale ohtralt käepärast ehitusmaterjali puistanud, siis ega seda praktiline taanlane saa raisku lasta. Seekord vist küll sünnipäeva ega muu tähtpäevaga tegemist ei ole, lihtsalt inimeste vaba fantaasia ja tegutsemislustiga.
Rootslastel on Gävles oma jõulusoku traditsioon, hiiglama vana ja väärikas. Ei tea kas Løgumklosteri rahvas üritab nüüd ka midagi sarnast omalt poolt tekitada...? Kui jõulusoku peamiseks probleemiks on süütamised, siis 2 meetri kõrgust lumefallost ähvardab ainult sulamine.

P.S. Ma ei kavatse seda küll kunagi Viljandis järgi proovida, aga tekkis huvi, et kas näiteks "Sakala" kajastaks sellise uudise lehes? Või no kas see just uudise alla liigituks, ma ei tea...aga loo kui sellise ühes pildiga?

2 kommentaari:

  1. ma arvan, et sakala paneks pildi ikka lehte ja sinna 2.lk-le´, kus on piits ja präänik. Aga kumb see lumekuju siis oleks? loodetavasti ikka präänik:)

    VastaKustuta
  2. no siis ikka piits, sest vastasel korral tõuseks seeniorsegment raudselt tagajalgadele ju:))

    VastaKustuta