06 oktoober 2011

Söögijuttu
Oh, ma hakkasin kohe hooga vastama eelmise postituse kommentaariumisse, sest mulle tundus, et pikka juttu siit tulla ei saa, aga siis asi venis ja venis ja tuleb vist sootuks uus teema teha.


Et pessimist minus ütleks, et ära sa (huvitav, kas ma tunnen sind?) jumala pärast siia sööma tule! Mine kuhu tahes mujale:) Aga siis ma ikka mõtlesin, et nii hull see asi ju ei ole, et midagi ikka leiab. Aga et mida siis...


Uuematest asjadest meenuvad:


Aiakohvik Basiilik on selline nii ja naa koht. Suvel on plussiks terrass ja aed, aga muul ajal on selline nutune keldrikakandi tunne. Avamisaegadega tasub ka ettevaatlik olla ja näiteks kas või fb-st üle kontrollida, muidu võib ebameeldiv üllatus olla ukse taha jõudes. Söögid on nii ja naa, tase hästi kõikuv. Samas asi võib üks päev olla super, järgmisel nädalal aga kuku pikali. Meenub see permanentselt menüüs olev barbeque sealiha mustsõstra-tüümiani kastmega, mis ise on küll alati super, kuid sinna kõrvale pakutavad kartulid... no ma ei tea...ükskord meenutasid neid nn kauboikartuleid, tead küll, need, mis Selveri letis õnnetult möödujaid piidlevad. Need olid ühe väga väsinud ja vana ja õnnetu kauboi saabastest välja võetud. Samas järgmine kord oli nii tegu kui nägu neil, võta siis kinni - äkki on erinev kokk köögis? Supid ja salatid on seni küll ausad olnud, kuklid sinna kõrvale samuti, teenindus viisakas. Ma ütlen, nii ja naa koht, never know mis ees ootab. Ah jaa, tohutut valikut ka ei maksa loota, olgu ära mainitud:)


Rohelise Maja kodukohvik


fb-s nad hõikavad ka oma menüüd välja, ei teagi, kas neil kodulehte kui sellist on. Varem, kui neil see kohvikuosa seal sisehoovist läks, oli super koht! Nüüd on jäänud mulje, et süüa saab siinsamas ees poeosas, et selles suhtes väheke niru, pikalt istumiseks ei sobi. Ja ega menüü muidugi überpikk ka ei ole. Selline napp ja kodune värk.


Aida kohvik on selline kirik-keset-küla variant, kõik olemas ja meite asula kohta väga okei ka. Asukoht ju igati jalale mugav, sisekujundus silmale kena ja tagumikule sobilik, toit ja teenindus ei vea alt, muu samuti. Ja muidugi vaade, VAA-DE! See koht on külastamist väärt juba suurepärase vaate pärast. Seal on valgust ja õhku ja ruumi.


Pubid võid heaga ära unustada, sest... ah, no ei ole mõtet sellest rääkida. Kiiresti võid saada, aga erilist elamust kohe kindlasti mitte, pigem võid saada ülesoolatud kartulid ja elusügist nautiva nn rohelise salati. Ja no ega siis selle jama kohta hind normaalne ole. Nii et, väldi!Uuuu, ja meil on ju need nn restod ka:) Eks see üks naerukoht on. Grandist ei tea viimastel aegadel midagi, õhtuti sealt möödudes on sageli koht pimedusega löödud ja nukker. Ju päeval ikka supiköök tegutseb, üldiselt hetkeseisu ei tea.


Centrumi ilusat juttu aga ära kindlasti usu (kui nüüd tõesti viimastel kuudel on seal midagi kardinaalselt muudetud, siis võtan oma sõnad tagasi!)! See reklaamib end restona, aga kamooon, resto ja söökla vahel on ikka mingisugune silmnähtav vahe ja see on ka antud juhul olemas. See OLI veel natuke aega tagasi pesueht söökla ja kui ta sellena end ka nimetaks, siis nagu ei näekski põhjust kurta:) Toolid-lauad oleks nagu paarkümmend aastat tagasi humanitaarabi korras põhjanaabrite juurest siis toodud, pooli elementaarseid asju neil pakkuda ei ole (jah, hirnuge nüüd, ma räägin joogikaardist), ja toit, noh toit on ehe vanaema tehtud klassika. Pooled vanaemad teevad kindlasti ka paremat kraami, aga võtame siis ühe harju keskmise vanaema, kõlbab konkureerima küll. Aga restoranist ärme räägi, eks:) Eriti meeldib mulle see viimaste aegade leiutis plinkiva reklaami näol:)


Ah jaa, Aasa kohviku ma unustasin...see tekitab ka selliseid kahetisi tundeid nagu Basiiliku kohvik. Interjöör mulle meeldib, meenutab sutsuke sellist kodust ja veidi lohakat Vahemeremaade taverni, palju kohalikku eluolu kajastavaid pisiasju, palju uurimist. Telerid.... nujah, maitseasi:) Tänasel päeval vist vajalik aksessuaar söögikohas:) Toidud kõiguvad seinast seina, võib õnne olla, võib mitte olla. Interjööri pärast olen ikka ja jälle tagasi läinud.


Mis tuletab meelde, et ka City lokaal on meil linnas olemas, kui see nüüd on õige nimi, võin eksida. Lollikindel koht kiireks lõunasutsakaks või pikaks latte taga lösutamiseks. Käepärane koht ju ka. Neil on üksikuid pärle isegi leida, vihjeks võin öelda, et need asuvad enamasti klaasvitriini all ja kassast vasakut kätt;)


Et vist siis kui keegi nüüd küsiks, et mis oli mu jutu mõte, siis vastuseks oleks Aida kohvik:) No näed sa, olekski saanud lühidalt hakkama.
2 kommentaari:

  1. tänud ülevaate eest:) Iga kord kui Viljandisse sattun on püsti hädas, tean vaid 2-te kohta. Üks on seal Jaani kiriku juures ja teine vana polikliiniku juures. Nimesid kahjuks ei tea. No mõlemad suht keskpärased.
    Väga hea, nüüd proovin teisi ka:)

    VastaKustuta
  2. Minu poolt ka tänud, nyyd sai kyll ammendav ylevaade:)

    VastaKustuta