02 november 2011

Silmailu telepurgist

Igasugustele tühikargajatele vahelduseks pakub telepurk mõnikord, kui sa pärast pikka vihahoogu selle taasavad, ka silmailu. Millegipärast just kulinaaria vallast. Mingi õhtu oli saade Itaaliast, kus muhe svensk onkel käis kuskil maal mammide juures ja nood talle pasta tegemist õpetasid. Ühe mammi naer kajab siiani kõrvus ja oleks minu teha, oleks see juba telefonihelinakski pandud. Või siis äratuseks. Jumala pärast, kui selline Oksmaa ja Kihnu Virve häälekooslus mind hommikuti ärataks, siis oleksin maast lahti nagu viis kopkat, mitte et mul sellega ülepea mingeid probleeme oleks, aga no ikkagi...

Pühapäeval lõi rahvusringhääling mu lapiti televusseri ette maha. Ma küsin, miks head ja väärt saated nii vähe reklaamiaega saavad? Miks mulle tundub, et näiteks Tähelaeva või Aunaste saadet või Pealtnägijat (mis on absoluutselt alla käinud, aga see selleks) promotakse söögi alla ja söögi peale, ometigi on need juba jupp aega kindlal päeval ja kellaajal kavas olnud ja ei tohiks nii palju üle korrutamist vajada... Ja siis pühapäeva hommikul leian ma täiesti juhuslikult, et ekraanil on ilmselgelt Hvide Sande, ühes täiusliku rookatusega maja ja lahkelt lehviva Dannebrogiga, lisaks veel kokapoiss, kes usinasti grilliaparaati majast ja tulelembesest katusest eemale sikutab.


Lihtsalt jumalik, ja ei märkigi selle kohta, et lõpuks ka üks asjalik sari ekraanile jõudnud. Pooled osad minul "kenasti" maha magatud ja eluisu otsas...Norra Lofootid ja imeilus Lapimaa ja mis kõik veel... Ajab vanduma.

Igatahes on skandinaavlaste kööki, kultuuri ja inimesi (kuigi hirmus põgusalt ja kergelt) tutvustav saatesari "Parim päev maitseelamusteks" täie hooga eetris ja kes midagi veel näha tahab, siis tasub pühapäeva hilishommikul end tuttavasse diivanilohku istuma sättida. Saade igati aus ja hää!

Lõpumärkusena olgu mainitud, et täna on ametlikult trükikojast välja veerenud ka "Minu kokaraamat"! Rootsist ja Norrast ilmselt retsepte ei ole, aga mõnest teisest naaberriigist ehk ometigi. Ja mitte et ma kuidagi vaenu tahaks õhutada või verd ihkaks, aga et siis 1:0 Taani kasuks, silmas pidades rootslaste ja taanlaste "sooje" suhteid:)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar