15 mai 2012

Google Street View

Täna räägivad sellest muidugi kõik:)
Aga tõsiselt ka - see on hea asi. Ise olen kasutanud seda just reisi planeerides. Eriti tõhus abimees võõrasse kohta reisides. Näiteks eelmisel suvel oli veel enne, kui oma reisipesakesse kohale jõudsime, "kodukvartal" läbi kammitud. Tuvastatud auto- ja jalakäijateteed, lähim kohvik ja pagariärike, apteegid ja toidukauplused. Ja kust kaudu mõistlik minna randa, turule, bussipeatusesse - superluks!
Isegi meie rõdu oli kenasti street view´s üle kontrollitav. Ma usun, kui oleksime olnud tähelepanelikumad, oleks ka meie ilusate-poiste-baar silma hakanud:P
Nagu näha, on Viljandi tänavaid just eelpool kõneldud puhkuse ajal üles võetudki, seda loeb välja päris paljudest märkidest:)

3 kommentaari:

 1. Ma tahaksin samasugust rakendust näha ka Venemaa kohta. Siis meie mehed teaks samuti, kus naabrimeest varitseda ja kuhu miinid panna. Sest sellel toredal tsivilistlikul asjal on olemas ka väga ebameeldiv sõjaline kasutusvõimalus. ma pole kindel, kas me ikkagi tahame, et halvad teavad, kus midagi on ja kuidas see välja näeb...

  VastaKustuta
 2. Selles osas on sul muidugi õigus, ei saa vastu vaielda.
  Teisalt annab igasugust hea kavatsusega loodud asja pahalaste poolt rakendada ja ära kasutada.

  VastaKustuta
 3. Kusjuures sellega seoses jäingi mõtlema nüüd ettevõtmise taga seisvate tegelaste seatud eesmärkide üle. Mõni tänav ja pea olematu teelõik on neil kuvatud ülima täpsusega. Samas ühe teatava valla ja konkreetse küla tee, mis võiks isegi liiklejaile ja turistidele kasulik teada olla, lõpeb lihtsalt lambist ühes suvalises kohas. Et mis need kriteeriumid olla võisid, milliseid teid kaardistada ja milliseid mitte?

  VastaKustuta