11 juuni 2012

Kolm päeva rõõmu, ehk XXI Viljandi hansapäevad

Tänane vihmane päev on ideaalseks järelhetkeks kolm päeva kestnud pillerkaarile. Linnaelu loksub vaikselt tagasi endisesse rütmi - ent mitte kauaks!


Foto: Kenno Soo

Reedese avamise parim osa leidis kahtlemata aset all järve ääres - piisavalt uudne ja mõnus "Järve saladus". Päär ja Bombillaz oma tuntud headuses, aga eelkõige ikka see üks ja ainus laul "Maailm, mis elab sinus" võrratu Eva-Lotta (kui mu silmad mind just õhtuhämaruses alt ei vedanud?) esituses. Lavastuslik pool oli igatahes tänavu kenasti paigas.
See, et parim osa all toimus, ei tähenda, et Seasaare näitemänguselts oleks ebaõnnestunud. Neil oli mõte hea ja  kavatsused parimad, aga midagi jäi seal justkui lahjaks. Ei kandnud see etteaste päris välja:( Kersti tugev ja selge hääl hakkas küll kõrva:))

Laat ise läheb samuti aasta-aastalt paremaks. Ja paremuse all pean ma silmas ikka kaubavalikut ja ... nüüd tuleb see koht, kus jälle vingatsid saavad hüppama hakata, et sel laadal ei ole kuigivõrd enam tegemist õigete hansaaja laatadega:) Jah, tulge ja tehke üks autentne laat! Ainult et siis võib kauplejaid ning karta on, et ka uudistajaid tikutulega taga otsida. Ikkagi võib nentida, et "kentsaka" või suisa sobimatu tavaariga kaupmehi oli minimaalselt.
Kõige kurvemad kohad, aga need jäid ka vististi juba Mulgi messi alale, olid otseloomulikult LHV agressiivsed lõukoerad ja vaktsiinibussist on mul ka oma arvamus, aga see selleks:)

Esinejaid eri püünede peal oli muidugi seinast seina ning enamus jäi mul kahtlemata nägemata (mõned ärevil vanaprouad, jõulised meeskoori hääled ja sutsu segadusse aetud noored neidised ehk väljaarvata). Hea koht ja hetk esinemiskogemuse saamiseks paljudele noorematele ja vanematele aga igatahes.
Eriti hea leid oli aga laupäeval sumeda suveõhtu sving Tanja ja Miku poolt, kes suutsid nii mõnedki tantsujalad käima tõmmata. Rannapeole me muidugi ei jõudnud, JÄLLE!, sest outfit oli ju nagu see oli.
Metsatöll pühapäeval jäi samuti kuulamata, kuid ma usun, et nende etteastest mõni tund varem reformarite ürituselt jõudis piisavalt katkeid (mitte)soovijate kõrvu:))

Tänased boonuspunktid lähevad aga ilmataadile, kes hoidis kogu nädalavahetuse siiski võrdlemisi kena ilma (erandiks pühapäeva hommik, aga see ei läheks nagunii arvesse).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar