22 juuli 2012

Niplajad

Kuna päev-päevalt sagenevad siin blogis need külastused, mis seotud mustikametsadega, siis on just metsad süüdi selles, et pilte ja juttu ei taha siia kuidagi tekkida. Kui kõik meeleheitlikult otsivad nende metsade koordinaate, siis panin minagi padavai metsa poole ajama. Nüüd, kui Eestimaa suve "parim osa" - sääsed, on mu pealaest jalatallani ära kaardistanud, on paras aeg siia haavu lakkuma tulla.

Kui minna Taanimaale, eriti aga Jüütimaale, minu sünnipäeva ajal, siis on mitu head asja kohe kindlasti garanteeritud. Üks mis kindel, ja siinkohal räägib minus paadunud käsitööhuviline (te saate ikka irooniast aru loodetavasti:p) on see, et Tønderis võib näha niplajaid. Neid on seal muul ajal ka ringi siblimas ja tähelepanu tõmbamas (kui nad liiguvad oma poolikute töödega kogunemispaika), kuid juuli keskpaigas on üritusi, mil nad oma oskusi keset tänavat eksponeerivad. Eks muidugi ole ka, millega hiilata, sellele ei vaidle keegi vastu.


 Alustavad igatahes varakult. Ja südamega on asja juures ka.

 Kui nad siis on aastaid, ei, pigem siiski aastakümneid, harjutanud ja vihunud niplamist, jõuavad nad millegi selliseni, mis siin allpool näha. See on juba midagi sellist, mille tulemusena valmib töö, mida puutuda ei lubata. Hinda küsida ei julgenud nagunii, mis sa hing ikka ilusat päeva ära rikkuma hakkad.


Üks näide pildiarhiivist ka. Minu äärmiselt asjatundlik silm näeks muidugi, et tegemist sarnase tööga, aga mõni teadjam võib mind rõõmsasti valgustada selles osas.
P.S. Mustika- ja kukekametsad leiab tegelikult ka niisama üles, piisab metsaaluse taimestiku jälgimisest;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar