08 august 2012

"Kebab ja kilukarp" H. Peterson

Suvelugemine jätkub ja mul on siinkohal veel päris mitu väga head ja väga kerget raamatut nimekirjas.

Kebabi-raamat ei ole muidugi enam mingi äsja ilmunud asi, vaid täitsa vana teema, aga lihtsalt minuni jõudnud kole hilja. Ja see on täpselt just nii hea ja selline nagu oodata võikski. Kui saavad kokku veidi keevavereline ja muidu vahva eestlanna, flegma soomlane ja türklane... kes on türklane, siis võibki eeldada seesugust kohvikupidamist. Noh, soomlane nagu ei teegi suurt midagi. Peale papi välja käimise. Türklane teeb küll, ja rohkemgi veel, eriti pärast kella 14 ja poole ööni välja, eelkõige aga juhul, kui võimalik kaasata oma sõbrad ja sugulased, kuni lehma lellepoegadeni välja. Ja eestlane, no tema on eestlane iga kell ja igas olukorras. See tähendab, et ta eeldab mingit, mingitki!, süsteemi. Lisaks, et asi toimiks. Ja kui pidu, siis täiega, seda ka muidugi. Loomulikult saab ta sajaga petta nagu sellise koosluse puhul ka eeldaksl.

Aga ei, ta ei heitu /julge tüdruk!/, ta hoopiski avab uue kohviku, sedakorda suisa vanalinnas ja läheb paneb julgesti oma pea pakule.

Väga mahlakas ja konkreetne, veidike nagu päevikuvormis kirja pandud, kiire ja kerge ja eluline lugemine. Õpetuseks tulevastele põlvedele. Mõnus!

P.S. Kebabi söömise isu see raamat, erinevalt teistest lugejatest, minus kaotada ei suutnud - ma söön ikkagi edasi:) Sest söögikohtade sisekultuur mind nagunii ei suuda üllatada. Elagu kebab!

Boonuspunktid lähevad seekord otse autori kontole, kes on pärit kusagilt Karksi kandist - super!

3 kommentaari:

  1. mul on küll selle raamatu ajast kebabidega natuke halvasti. lisaks kadus isu nurgatagustes kohtades pastaroogi ja toorsalateid tellida. oleks teadnud, polekski lugenud :)

    VastaKustuta
  2. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

    VastaKustuta
  3. Ah, jäta jama, mul tuleb praegu hirmus rullkebabi isu peale :) Kahjuks on meite linnas ainult üks kebabikoht, peab vist jalad selga võtma ja astuma hakkama...

    VastaKustuta