04 september 2012

Hetked

"Mina olen moslem" Nele Siplane
 See on kahtlemata tema parim raamat, tegelikult ka. Ärge laske end, palun, hirmutada pealkirjast (mina alguses lasin). Jah, siin on juttu islamist ja moslemiks olemisest, sugugi mitte igavalt kuiva juttu, kusjuures. Aga on ka palju muud, üldist, igapäevast, inimlikku, ja ma ütleks, et tubli kolmandik lugudest ei liigitu isegi otseselt moslemi või islami teema alla. Autor meenutab või räägib lihtsalt humaansetel teemadel. Lood on lühikesed ja kergelt hoomatavad.
Ja muidugi, mulle meeldib selle raamatu kaas, kohe vägagi!

"Intimus" Jan Arnalt
See on selline tugevalt nihkes lugu, ent väga mõnusalt kiht-kihilt lahti harutatud.
 
"Koerapea" Morten Ramsland

Veidike veider, ent samas tõele lähemal kui mis tahes perekonna lugu. Humoorikaid hetki ja situatsioonikoomikat parajates annustes. Ütleme nii, et Elevanditaltsutajate lahjem variant.

"Muusa" Katrin Oja
Tekitas üsnagi vastakaid tundeid. Äärmiselt ilukirjanduslikult mõjuv lugu, siiski kohati veidike veniv. Ma usun, et see vajab oma aega ja kohta - minu jaoks hetkel ei sattunud õigesse seltskonda ja seetõttu kavatsen selle sobivamal ajal uuesti kätte võtta. Seni loetu põhjal aga üpris üllatavalt tugev tekst.

1 kommentaar:

  1. "See on kahtlemata tema parim raamat, tegelikult ka. Ärge laske end, palun, hirmutada pealkirjast (mina alguses lasin). Jah, siin on juttu islamist ja moslemiks olemisest, sugugi mitte igavalt kuiva juttu, kusjuures. Aga on ka palju muud, üldist, igapäevast, inimlikku, ja ma ütleks, et tubli kolmandik lugudest ei liigitu isegi otseselt moslemi või islami teema alla. Autor meenutab või räägib lihtsalt humaansetel teemadel. Lood on lühikesed ja kergelt hoomatavad.
    Ja muidugi, mulle meeldib selle raamatu kaas, kohe vägagi!"


    Aitäh, Mae! Mul on hea meel, et seekord sulle ka kaas meeldib - mulle endale ka väga väga meeldib see! Ja muidugi tore, et sa julgesid hirmust üle astuda ja raamatu ikka kätte võtsid. Tänud tagasiside eest! Ja sulle endale ka nobedat sulge, või kuidas tänapäeval öeldaksegi :) nele

    VastaKustuta