19 veebruar 2013

Part on jõudnud Fellinisse. Igas mõttes.

Täpsustagem, et igati suupärane part!

Parti teatavasti pakuvad meie linnas vahelduva eduga veel mõned söögikohad, kuigi üle kahe vast mitte. Selle valmistamisest võivad arusaamad aga erineda nagu öö ja päev. Ja erinevadki. Samas kui tahta pakkuda mingisugust vinnutatud pardirinda (???), siis peaks klienti eelnevalt menüüs hoiatama. Kuigi ma kahtlustan varasematest kogemustest, et tegemist ei olnud mitte vinnutatud pardiga, vaid kolm päeva tagasi valmis küpsetatud ja lihtsalt "veidi" kuivanud lihaga.

Aga see selleks.
Kohvik Fellinis parti tellides olin samuti valmis karbitäie hambatikke käeulatusse haarama, ent ei läinudki tarvis:) Te teate küll, et pildistamisest oluliselt enam armastan ma söömist ning seetõttu ei näe te siin pildil küll päris hästi liha värvitooni, aga te peate siis lihtsalt mu sõnu uskuma, et see oli selline nagu olema pidigi. Ja nahast ärme parem üldse räägi, eks. Selle naha peale läheks iga perearst kohemaid pöördesse, aga no see on ju parim osa pardist, kas pole.
Pardi kõrval olid kartulipüree ja ratatouille. Kindlasti head, aga kes see neid enam märkas. Ettekandjanäitsikust oli äärmiselt armas mind lohutada, et seda on pikalt hautatud ja sibulamaitset ei tohiks enam tunda olla. Kusjuures ma sõin ära jah.


Kui nüüd see võluv part kõrvale jätta, siis tahaks veel ära mainida laudadel olnud luulevoldikud. Meie laual Doris Kareva (hea valik!), võib-olla ka teistel laudadel sama luuletaja looming, ei tea. Samuti ei oska öelda, kas see oli nüüd tingitud ainult sõbrapäeva lähedusest või jääbki see nii. Mulle meeldiks muidugi viimane variant.


Seintel hakkasid silma Viljandi Fotoklubi tööd, mille üle taas vaid rõõm. Raamatud ja lauamängud. Sõnaga, pisiasjad, mis ühest kohvikust teevadki kohviku. Lõpuks siis ka Viljandis olemas. Lisaks koht, kus nädalavahetustel ja tähtpäevadel elava muusika saatel head sööki ja jooki nautida.

Tänased boonuspunktid lähevad kohviku ettekandjatele, kohe maksimumpunktid lausa!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar