03 aprill 2013

Kevadekuulutajad raamaturiiulil, vol 1

Pigem suisa suvekuulutajad, sest kui ma muul ajal ei loeks, ainult suvel, siis ilmselt just neid.

"Misjonäripoos" Justin Petrone

Ilmus küll väheke vara, oleks sama hästi võinud poelettidele jõuda ka kevadel ehk siis suvehooaja eel. Ideaalne ranna- (look, who´s talking!) ja puhkuseraamat. Kuna see koosneb paarile kohalikule naisteajakirjale kirjutatud lookestest, siis ongi need lühikesed ja kerged lugeda - täpselt kahe supluse vahele jäävad lood. Tõsi, kes neid ajakirju palju lugenud, siis nende jaoks on raamatu sisu tuttav.

Kolumnistina on Petrone igatahes endiselt tuntud headuses ja kõik need, kes juhtumisi pärast "Montréali deemoneid" selle nime oma lugemislistist maha kriipsutasid, võivad rahumeeli vastavad parandused sisse viia. "Misjonäripoosi" lugude stiil ja sisu on täpselt nagu "Minu Eesti" raamatutes ja mul on kuri kahtlus, et nende raamatute raudsest haardest ei pääse see mees nagunii lähima paarikümne aasta jooksul. Tähendab, tema võib tahta pääseda, aga lugejate ootused on paraku teised.

Jäin veel mõtlema, et lisaks puhkuseraamatule saab sellest suure tõenäosusega ka tulevikus üks levinumaid nn suvilaraamatuid. Teate küll, mõni rentimiseks mõeldud mereäärne suvemajake või terve suguseltsi kasutatav metsaonnike. Seni leiate seal öökapi ligiduses arvatavasti mingid 80-ndate megatiraažides üllitised (Ranneti "Kivid ja leib", midagi Kaugverilt jms... kui neid just pööningule või keldrisse pole ära pandud), aga läheb aega mis läheb, ühel suvel te veel leiate sealt kõnealuse raamatu, seda ma ütlen.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar