05 aprill 2013

Kevadekuulutajad raamaturiiulil, vol 3


"Meesteta suvi" Siri Hustvedt
Norrakatest ootan ma alati palju, vähemasti mis puudutab kirjandust. Aga seekord jäi ikka midagi vajaka- nojah, ega ta puhas norrakas ju ole ka :).

Pealkiri on paljulubav ja mõte kui selline suurepärane. Ja kuigi mehi tolles suves tõpeoolest ei ole, siis jutt keerleb ikkagi pidevalt nende ümber. Nojah.... Peategelane Mia mõjub üldse natuke haledalt ja ebasümpaatselt. Tänu sellele aga tulevad omakorda eredalt ja säravalt esile kõrvaltegelased:  muljetavaldav galerii teismelistest luulekursusel osalevatest tütarlastest, Mia ema ümbritsevatest vanadaamidest ja kõrvalmajas elavast noorest abielunaisest. Kogu see eri vanuses ja eri taustaga naiste popurrii annab autorile kätte hea materjali, et lahata naisi ja mehi ja seda, mis neid kokku lastes juhtuma hakkab. Samas kuna raamat oli võrdlemisi napp, siis jäid kõik need põnevad tegelased kuidagi pinnapealseteks ja poolikuks, millest oli ausalt öeldes täitsa kahju kohe.

Mõned mõttekäigud ja arutlused olid muidugi tähelepanuväärsed, aga üldmulje siiski kaootiline ja hüplev nagu oleks peategelase kliimaksivaevustest tingitud meeleolukõikumised jätnud kogu loole oma jälje.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar