10 aprill 2013

"Ramadaan" Aare Pilv

 "Ramadaan" Aare Pilv

No põhimõtteliselt ma soovitaksin seda küll lugeda :) Kuigi ma usun, et enamus teist on seda juba teinud. Varuge aega, sest tekst on kohati üpris tihe ja informatiivne ning kindlasti ei ole mõtet seda paari õhtuga läbi närida. Niimoodi tasapisi.

Autor juurdleb ja mõtleb kaasa, otsib seoseid ning vaatab asjade ja nähtuste "taha". Ja samas ometigi annab piinlikult detailselt ka argiseid seiku ja olmet edasi. Mis omakorda tekitab kohati ka tarbetuid korduseid, kuid piisavalt pika perioodi kestel lugedes ehk ei häiri see lugejat. Näiteks pikad kirjeldused üle oru paistvate puude pildistamisest ja päikesekiirte langemise suunast, või suitsupausid (no ilmselgelt ahelsuitsetaja:D), või kaaslanna väsimus, või tasulistele turistilõksudele seljapööramine. Aga kas kõik see lõppkokkuvõttes segab või sega lugejat, sõltub nähtavasti meeleoludest ja muudest kõrvalistest seikadest.

Laias laastus on tegemist siiski nauditava lugemisega, rahuliku kulgemise ja olemise raamatuga. Geograafiahuvilistele täpsustame siis, et konkreetsemalt on tegemist Napoli, Rooma, Firenzega. Autori kirge Firenze osas jagan igatahes sajaprotsendiliselt!

3 kommentaari:

  1. Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

    VastaKustuta
  2. Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

    VastaKustuta
  3. Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

    VastaKustuta