15 juuni 2013

Dannebrog

Legend või mitte, aga ju need taanlased ikka selle lipu meilt sisse vehkisid. Esmalt tulid ja sõdisid, pole selge seegi, kas Lindanise linnuse juures või sootuks Fellinis. Sõdisid nii mis mühises ja siis kukkus see ristilipp taevast alla või ilmutas end suisa seal (kuidas see üldse võimalik oli - kas nad olid seeni eelnevalt tarbinud?) ja nii nad omale lipu leidsidki. 
Meie abiga.

Aasta siis oli arvatavasti 1219 ja tänane kuupäev. Aga edasi tulid nad selle lipuga, mis iganes kujul see neil tol hetkel ka oli, viimaks rõõmsasti kodu poole. Lipu poetasid nad maha praeguse Aabenraa ligiduses, kuhu juhuslikult (või ehk eelnevat arvestades?) mõni meist hiljuti aiamajakese soetas. Sadakond meetrit märgilise tähtsusega kohast. Kuulus koht ei ole küll sama kuulsalt mahamärgitud, ent infotahvlikesel on siiski infokilluke kenasti olemas.

Ma siiralt loodan, et see puuskulptuur seal ei ole mingi vihje eestlastele ja meie alalõuale... Et see on siiski mingi... nali?


Kusjuures ei ole see legend oluline ja kenasti peas ainult eestlastel, vaid ka taanlastel endil. Aiandusühistu esimees ja ka teised kohalikud, kuuldes Eestist, uurivad kas see fakt ikka teada on.

Kuna tegemist on Taani ühe vanema aiandusühistuga, siis seks puhuks on oluliselt vägevam kivi kohale veetud. Võinud siis lipu ja meie auks ka midagi tuua.

Essuvate koerte tarbeks veidike omaloomingut. Taanlased on endiselt leidlikud, tuleb tunnistada.

Ilma osas ainult ei anna midagi ette võtta :( Kunagi Putin vist ajas Moskva kohalt vihmapilved vajalikul päeval ära, aga sealt ei julge ju keegi normaalne abi küsida.Paar nädalat tagasi Samosel
Paar tundi tagasi Jyllandil

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar