24 juuni 2013

Mmmm....

Ilmselgelt tuleb siit midagi eriti head ja maitsvat...

...seda on kosutav niisama juua, ent ka kergema külmetuse korral teeb ainult head;
... see sobib imeliselt kokku vahuveiniga ning nt taanlased kasutavad sellist kooslust tervitusjoogina suurematel pidustustel;
... rootslased on selle näiteks siidrisse pannud, kuigi Kopparberg seda maitset kahjuks eriti aktiivselt Eestisse ei turusta, igast poest veel ei leia vist;
... ka belglased on selle maitse siidriga sidunud - edukalt!;
...tänavusel koduveini konkursil osales sellest valmistatud vein...


Aga kui looduses kolades see põõsas ette juhtub, siis haara julgesti õiekobaraid, kohe hulgim. 
Kodus puhasta ja aseta väärt kraam suuremasse anumasse, lisa sidruniviilud ja suhkur ja peale kuum vesi ja midagi raskemat raskuseks peale ja kolme päeva pärast ongi valmis!

3 kommentaari:

  1. Mina ei tea, misasi see taim on, aga just ükspäev oli meieperes jutuks, et siis kui elukaaslane ammu aega tagasi Saksamaal praktikal oli, siis tema võõrustajad olid üsna sarnase välimusega õisikuid söönud munaga paneeritult ja olnud hea. Kas võib olla sama asi (nime ei tea mõistagi)?

    VastaKustuta
  2. See asi siin on muidu must leeder (hirrrmus hea!), aga vat øisikute paneerimise kohapealt pole kokkupuudet olnud... samas, mis see mulle ikka teeks ju:)))

    VastaKustuta
  3. Jah, yle kontrollitud ja tafkal øigus - paneerivad ja fritivad ja teevadki igasugu imesid nende øitega, ka taanlased!

    VastaKustuta