05 juuli 2013

Legoland, ehk kuidas lapsed legodest võõrutada

Nagu näha, siis tulevad teemad siia üpris kaootilises järjekorras - Kreekat, Eestit, Taanit ja lugemist ja... kõike läbisegi. Aga lugejad on tublid ja püsivad järjel, ma tean.

Suvi hakkab läbi saama ja Legolandi (jutt Billundi omast) minekut selleks hooajaks vaevalt keegi enam plaanib, kuid teadupärast järgmise hooaja saabudes toob sõber guugel-muugel siia blogisse nii mõnegi, kes otsib ja otsib. Infot, mõtteid, näpunäiteid, mida iganes, mis aidata võiks. Koduleht on igatahes sellise otsija parim sõber, sealt saab kõik esmase rõõmsasti kätte. Aga mis veel?

Millises vanuses lastele on Legoland sobilik?
Ühest vastust ei ole. Mõne arvates on see päris väikeste jaoks. Mõni täiskasvanu aga jällegi fännab sarnaselt lastega sealseid võimalusi. Võta siis kinni. Igatahes on seal atraktsioone väikestele ja keskmistele ja suurtele, mõnele alla 120 cm pikkused ei saagi. Väita, et see on paras viieaastastele ja sobimatu näiteks 12-aastastele, oleks väär.
Varasem legomaania siin erilist rolli ei mängi. Mina, kes ma neist suuremat ei hooli, nautisin pigem just klotsidest ehitatud linnasid, maju ja vaatamisväärsusi, samas kui meie põhiline väike legofänn neist üsna külmalt mööda marssis - kõik muu oli hulga põnevam.

Millal minna?
Igatahes oleks kõige targem tegu minna ajal, mil väikesed taanlased usinasti veel koolipinki nühivad. Näiteks eestlaste õnneks teevad nad seda võrdlemisi pikalt;), pea juuni lõpuni. Ja ka augustis lähevad nad juba poole kuu pealt kooli. Mis muidugi ei tähenda, et neid seal klassi või muidu grupi kaupa ei oleks.
Vanad nipid, nagu halb ilm ja nädala esimene pool, kehtivad siin samuti. Kuigi jah, taanlased on halva ilmaga harjunud ja ega see tähenda, et Legoland vihmavalingute ajal poolenisti tühi oleks.

Pilet
Legolandi pilet maksab üksjagu ja igaüks unistab võimalusest pisutki soodsamalt saada. Ka selles osas tasub silmad-kõrvad aegsasti lahti hoida. Head ja tavapärased variandid on kodulehel kenasti toodud (online-pilet, perepilet, määratud kuupäevaga pilet jms). Aga alati on veel mõni võimalus. Meil kogunes neid lõpuks suisa mitu, mõeldud siis konkreetselt lapsele.

Näiteks oli mingil hetkel Eestist legokomplekti ostes sattunud näppu ka kataloog. Teate küll, need legohullude lemmikväljaanded, kus neil nimed ja hinnad pähe on õpitud ja kus nad siis ainult neile teada oleva süsteemi järgi linnutavad komplekte, mis neil juba olemas, mida ei ole (AGA võiks olla) ja mis on olemas nende parimal sõbrannal. Seal oli mingil suvalisel lehel suur Legolandi reklaam ja kirbukirjas all tekst, et selle esitamisel saab laps priipääsme. Väga napp ja väga märkamatu teave, kuid naljaviluks sai see kaasa võetud.
Teine variant, mis juhuslikult ette jäi, aga see oli küll juba Taanis olles, oli jäätisekarp. Ja sellel siis samuti mingi kupong, mille esitamisel lapsele vabapääse. Küllap neid variante on mitmeid, sõltub aastast ja piirkonnast. Ega neid vist suurelt ei reklaamita.
Igatahes toimis.

Toit
Söögikohti on Legolandis muidugi nii et tapab. Aga sõltuvalt seltskonna suurusest ja kohaloleku kestusest, võib selline söömine mõneti kulukaks kujuneda. Siinkohal tasub meelde tuletada, et Taanis on väga-väga normaalne ja levinud võtta oma söögi-joogipoolis kaasa. Kodust tulijad sageli nii teevadki ja nad ei hoia end tagasi, oh ei! Tullakse ratastel külmakastidega, või termokottidega, kindlasti on kohvitermosed kaasas, vajadusel ka õlled - kõik. Laudu-pinke söömiseks on, kuigi kui teatud söömaaegade kellaaeg kukub, võib vaba koha leidmisega probleeme tekkida. Nii et kes tuleb kohapealsest staabist või tahab säästueelarvele tuginedes kohalikust toidupoest varud võtta, siis on see täiesti vinks-vonks teguviis.

Legod
:))) No et lähme Legolandi ja teeme ühte ja teist ja kuhu jäävad siis legod? Legopood on täiesti olemas, kõik vajalik ja mittevajalik olemas. Legosid on palju ja need ei ole odavamad kui Eestis, see on selge. Samas on palju muud legodega seotud träni, riided, nõud, koolitarbed jms.
Suurimaks boonuseks ehk kaaluga müük ja spetsiaalsete detailide eraldi ostmise võimalus (ma ei tea, äkki see on Eestis ka võimalik...). Kaaluga müüdavate klotside sein on muidugi midagi kommipoe sarnast (ja mõne lapse reaktsioon seal ees samuti sarnane kommipoe omaga) - kühveldad aga pleksiklaasist sahtlitest kotikesse tükke ja kaalud ja... Ulme.

Veel...
Kes ei hüppa Legolandi sisse väikese kõrvalpõikena (näiteks liikudes Skandinaavia kaudu Kesk-Euroopasse vm), vaid ekstra selle pärast tulnud, ei peaks Billundisse ainult ühte päeva planeerima.

Esiteks, võib juhtuda, et teile jääb üldse ühest päevast Legolandis väheks (eriti, kui on atraktsioonide juures järjekorrad ja te olete sunnitud sellele aega kulutama). Meil õnnestus leida juunikuus päev, mil järjekordi praktiliselt ei olnudki - ja ikkagi jäi mõni asi proovimata .


Teiseks, on Legolandist kiviga visata (see ei ole antud juhul piltlik väljend muide) Lalandia. Kolmeks tunniks sinna mõtet pole minna, ikka vähemalt päev, kuigi ka sellest võib väheks jääda:) Ja siis on veel loomaaed ja... Seega ainuüksi Billundis on tegemist rohkem kui rubla eest, ümberkaudsetest toredatest kohtadest kõnelemata.


P.S. Miks mul on tunne, et pärast seda käiku on meie majas huvi legode vastu tsipa leigemaks muutunud...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar