20 juuli 2013

Tartu hansapäevad või kartulikrõpsud?

... sõnu polegi vaja. Hansapäevad  nagu hansapäevad ikka. Rahvast nagu murdu ja kindlasti oluliselt rohkem kui Viljandis. Mõnusam muidugi ka (sorry, sõbrad!), sest siin läheb kogu aur teie jällenägemise ja suhtlemise peale, Tartus oli aga imetabane võimalus kaupa ja kaupmehi uudistada. Suur osa kaubast muidugi sarnane kõikjal (teate küll, vilditud saunamütsid  ja kaltsuvaibad ja punutised ja sepised ja ehted ja linased rõivad ja...), aga... No milline telk ja seal ees vonklev saba ummistas tänava?
Õige vastus - kartulikrõpsud. Fantastilised! Ja need poisid laseks küll koos aparatuuriga oma toanurka toimetama. Või noh, kui poisid ise ei saa tulla, siis lepiks ka sellega, kui keegi kuskilt mulle selle kartulilõikuri välja võluks.
Tõsi, selle suvalise õliolluse asendaks ma oliiviõliga ja potsikumaitseained asendaks õigete ürtide ja miks ka mitte õige riivjuustuga - tulemus sellest vaid võidaks ja õige ehe ja tervislik oleks vist ka.

Muide, selle varda otsas on siis üks ainumas kartul. Nii et äriideena on 2 eurot ühe (!!!) kartuli eest muidugi päris hea.

Ja ikkagi, vihjed selle va lõikuri osas on äärmiselt teretulnud :)

P.S. Ärge arvake, et sellise pildistamishetke leidmine lihtne oli! Ma pidin selleks päris mitu tugevat puusanõksu tegema, et veidikenegi vaba pinda leti ette tekiks.

3 kommentaari:

 1. Vaata siia näiteks. Mõned neist tunduvad ikka ülemäära kallid. Nii et pole ime, kui nõnda palju ühe kartuli eest küsitakse ;-)

  VastaKustuta
 2. Tundub ka, et mida odavam, seda suurema tõenäosusega pole sellega midagi peale hakata, sest kas läheb katki või on tera nüri, jne. Mulle meeldis ka see idee, sellapärast uurisin rohkem :-)

  VastaKustuta
 3. Et siis kui ma taolise riistapuu endale soetaksin, peaksin maja ees vastava kioski avama ja teeniksin loodetavasti aja jooksul selle maksumuse tagasi :)
  Ja ma mõtlen siit kohe edasi, et kas sarnast lõikurit ei saaks edukalt õunte puhul kasutada? Samamoodi varda otsa, siis kuivatada. Väga efektne oleks, kui õnnestuks :)

  VastaKustuta