09 juuli 2013

"Uppumiste suvi" J. Burnside


"Uppumiste suvi", see on see, kuidas šotlane kirjutab Norrast ja norrakatest. Midagi ta tabab, aga mingi kriipiv barjäär jääb alles. Need ei oleks nagu päris norrakad, kes tegelasteks on... aga võib-olla mulle ainult tundub nii :)

Muistendid ja uskumused, keskööpäike ja huldra tembutamised - kõik on siin koos. Vastuoluline raamat. Midagi selles ju meeldis, poleks muidu lõpuni lugenudki. Jutustav tekst, napi dialoogi voolas katkematult. Ehk segas, et paljugi korrati pidevalt üle või peaks seda nimetama sama teema ümber ringi keerutamisega. No ütle juba see mõte välja, sõelu asja olemus välja, oleks hüüda tahtnud. Samas pikad laused ja omamoodi lausekonstruktsioonid olid kaasahaaravad, neid ma nautisin.

Ja viimaks tekkis mul lausa sportlik huvi teada saada, kui mitu korda selles raamatus "õhkõrn" leidus :) Seda ikka oli täiega palju - kõik ei saanud kogu aeg ometigi õhkõrn olla?! Otseloomulikult lugesin ma aga paberraamatut ja kohe kindlasti ei hakanud üle lugema ega alla joonima seda. Aga oleks tahtnud küll.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar