28 september 2013

Moosid purki ja kõhtu!

... juhul muidugi, kui moosisoolikas olemas on. Meil ei ole. Õnneks on Olustvere hoidistemessil igasugust muud kraami ka purki pistetud. Kuigi jah, seal kipub olema üks viga (see on ka ainus, mida korraldajatele ette heita) ja mina sellele head lahendust leida ei oska. Hoidised on seal siis suures telgis, seinte ääres laudadel, perenaised lahkesti juures nõu ja jõuga abiks.


Aga ikka on kuidagi kitsas ja kisub tunglemiseks kohati. Tegelikult on paljudel laudadel lisaks maitsemeelte hellitamisele ka piisavalt silmailu, ent see ei pääse kohe kuidagi mõjule. Võimatu on midagi näha, näha võib vaid siis, kui trügiks otse laua ette. Mina ei suutnud. Osaliselt toimib küll päripäeva liikumine, kuid ka siis peaks rind ees peale lendama, sest keegi trügib kuskilt vahele. Mõte on siis tegelikult selles, et peaks kõik läbi maitsema ja oma lemmikud valima ja päeva lõpuks selguvad erinevate kategooriate parimad.

 Lõppeks õnnestus mul vaid ühest lauast klõps teha, ilmselt tänu sellele, et neil oli selja taga kõrge riiul.

Välja toodud masinapargi osas ma samuti sõna ei hakka võtma. Ütleme nii, et läikisid ja põrisesid küll :)

Siit alloleva pildi pealt on küll raske aru saada, aga laste suureks hitiks oli siis seal tagapool näha olev taarakastide ladumine, kus laduja ehitab torni, ise samal ajal sellel seistes. Julgestus ja ohutusnõuded kenasti täidetud.

Ja kuigi batuut ja traktorikärus sõit ning ponid ja hobused olid ka parajad tõmbenumbrid, siis leidis taas kord kinnitust, et lastele on rõõmuks õige vähe vaja - piisab kui kokku vedada kümneid põhuruloone ja lastele vaba voli anda.
Pool tundi hiljem tuleb vaid nende põhukerade hulgast enda jagu tuvastada :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar