24 oktoober 2013

Tagasi Eestisse, intro, ehk millest alustada?

Ilmselt on siinsete püsilugejate hulgas rohkem neid, kes ammu teadlikud tõsiasjast, et "Minu Taani" on oma olemuselt kahe inimese koostöö - loo peategelane ja raamatu kirjutaja on kaks erinevat isikut. Seega ärge laske end segada selle blogi uuest rubriigist "tagasi Eestisse". Selle sildi all hakkab lähiajal ilmuma väikseid tähelepanekuid ja kommentaare Eestisse naasmise kohta, ja loomulikult ei jutusta need siis mingitest minu tulekutest-minekutest, sest mina olen õigupoolest kahe jalaga Eestis enamus aega olnudki.

Massiliselt on Eestist lahkutud ja küllap minnakse veelgi lähiajal. Mõnikord tulevad lahkujad aga ka tagasi. Isegi pärast nii paljusid aastaid. Millest sellisel juhul alustada? Kas esmalt lõpetada igasugune majandustegevus asukohariigis? Või otsida Eestis uus kodu? Või pakkida asjad?

Või teha kõike korraga?

Ilmselt seda viimast. Mis omakorda tähendab, et uuteks sõpradeks saavad lähiajal erinevad seadused, logistikafirmad ja kinnisvaraportaalid. Ükskõik kui tugev ei oleks ka eelnev planeerimistöö, ka niipidi tulles võib suure tõenäosusega bürokraatia hammasrataste vahel saada tublisti räsitud.

NB! Kehtib endiselt üleskutse kõigile tühja kaubiku juhtidele, kes liikumas  Põhja-Saksamaa/Lõuna-Taani piirkonnast Eesti poole. Hea lisateenistuse võimalus ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar