24 jaanuar 2014

"Igavesti sinu" Daniel Glattauer


Nagu näha, on mu lugemistempo enneolematutesse sügavikesse kadunud ja kui siis midagi näppu võtangi, on need õhukesed liistakud. Glattaueri haarasin juba eelmise satsi ajal ja häda sunnil tegelikult - uued raamatud olid veel laenutusse jõudmata ja siis ma "vanade" hulgas sobrasin. Need tema eelmised, elektroonilise armastuse või nimetagem seda kuidas iganes, raamatud mind vaimustusest kiljuma ei pannud. Pooleli ka ei jätnud :) Küllap seetõttu "Igavesti sinu" minu öökapile ei jõudnudki õigel ajal.

Siiski ma ütleks, et kõnealune oli parem kui eelmised. Stiil on endiselt väga napp, väga täpne. Pikka juttu ei tehta, laused ei lohise. Samas... mulle meeldib, seda rohkem jääb ju ruumi mulle kui lugejale, mõelda, lisada, kujutleda, edasi minna.

Lugu iseenesest väga kriipiv (seepärast mind üllataski, et mõned seda kergeks ja lahedaks suvelugemiseks on nimetanud). Aga igatahes on tegemist elulise ja tarviliku teemaga ja ma usun, et seda võiks ja peaks lugema. Eriti üksikud naisterahvad. Eriti meeleheitel naisterahvad. Eriti sinisilmsed naisterahvad. Ja ka kõik teised.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar