13 jaanuar 2014

"Ühe miljonäri lugu" Pent Nurmekund

See siin pole mingi vihikuke, mida lugeda soovitada. Üsna napisõnaline ja kokkuvõtlik Nurmekunna elulugu lihtsalt, kel huvi, see loeb ja keda üks iseäralik keelemees ei huvita teps mitte, sel polegi mõtet kätt raamatu järele sirutada.

Mina ei tea, miks ma varem ei viitsinud uurida, no alailma ju ühest punktist teise liikudes on teepervel mõni viit selle mehe sünnipaiga vms info kohta. Hetkel muidugi tühi koht, kas mu ajukurdude vahel seikleb ähmane pilt Pärnu või Tänassilma poole sõitudest, aga see pole tähtiski.

Igatahes oli Nurmekund selles suhtes tore mees, et ta rändas ka kott üle õla ilmas ringi, no mis sa hädaga teed, kui raha ei ole, aga minna vaja on. Käis niimoodi Taaniski, elas lätlasest vanapoisi juures, mitmel korral põrutas üldse laevaga Kopenhaagenist minema, ikka lõppsihiga Prantsusmaa, kus esimesel korral rändas samamoodi, magas, kus juhtus ja elas nii vähesest toidu-joogipoolisest kui andis. Õunasiidri kohta leidus tal häid sõnu.

Ja kuigi Nurmekund elu jooksul õige mitu keelt endale selgeks tegi (oli neid nüüd 70 või 80), siis taani keele kohta oli ütlemist temalgi - selle keele omandamiseks kulus tal kogunisti kaks kuud. Pole neil selles keeles ju sõnadel vahet ega midagi, nagu tema kurtis.

Tore mees oli. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar