21 mai 2014

"Minu lustlik elu" Chelsea Handler
Laupäeval, enne kui abikaasa kunagise õpilase konnakoori saatel peetud sünnipäevale sai kulgetud, otsustasin ma testida Iseloomuga Maja ka väljaspoolt. Igasuguste kohtade testimiseks on teadupärast parim moodus lugemine. Jaanuaris ahjusid küttes, ka seda sisse kukkunud sindrinahka muide, ma sees juba proovisin oma nahal järgi. Kannatas küll lugeda. Väljas oli aga veelgi etem. Istud aga maailma serva pääl (loe: vana linnamüüri peal) ja kõlgutad jalgu, kõik vajalikud tarvikud mugavalt käe ulatuses.

Kroonika huvides olgugi siia talletatud, et Iseloomuga Maja esimene aialaud oli... telliskivi. Tuleb tunnistada, et veini maitset ja lugemiselamust see kuigivõrd ei mõjutanud. Telliskivi on muide äärmiselt praktiline, äärmiselt iseloomuga, äärmiselt stabiilne, samas ülimalt mobiilne - sõnaga, ideaalne.

Raamat oli kreisi laupäeva hakatuseks samuti igati paslik. "Minu lustlik elu" on just niisugune raamat, et kui selle oleks kirjutanud meesisend ja oma mätta otsast vaadatuna, siis õhkaksid massid, et oh, kui hea ja õige lektüür! Mehed ju tohivad ringi tõmmata, maani täis juua, üheöösuhteid praktiseerida jne. Paraku on selle raamatu autor nii kuradima naine, kuigi teeb kõike meeste moodi, et talle sellist avameelsust ei andestata.
Aga millest siis üks naine on otsustanud kirjutada? Eks ikka sellest, mis naistel hingel on, tead ju küll. Võid täiesti vabalt teha nüüd oma seikluste TOP10 ja võrrelda seda siis Handleri omaga. Hilisem tulemuste võrdlus annab päris hea ülevaate sinu iseloomu, naiseks olemise, aga ka vabameelsuse kohta. Ja tõesti, liialt konservatiivsetele see lugemine vist ei sobi.

Stiililt on see midagi raamatu "Kuidas olla naine" kanti, võib-olla isegi parem. Siin on palju jaburaid ja ägedaid juhtumisi, lisaks meeletutes kogustes eneseirooniat. Paraja pikkusega ka veel, nii et sobivad hästi arsti ukse taga ootamiseks või haiglas olles ebamugavate protseduuride vahepealseteks augutäideteks. Aga lugeja peab olema veendunud võimes vajalikul hetkel asjalik nägu ette manada! Tähendab, tõsiselt hea paha tuju peletamise raamat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar