31 mai 2014

Pildikesi raamatukogust


Minuga ei juhtu mitte kunagi mitte midagi põnevat raamatukogus. Ma muidugi tean ka põhjust - ma panen aegsasti kõik vajaliku kraami süsteemis bronni ning seega jääb mulle vaid loetud raamatute andmise ja valmis otsitud raamatute vastuvõtmise rõõm (ja sedagi pean ma tegema ju kiirustades, sest see kõik on ju puhas lugemisaeg, mis halastamatult tiksub). Ainsad kirkad hetked saavad olla seega ainult Urrami vms tegelase errorid, ent pagan küll, isegi neid ei juhtu kuigi sageli.
 
Nüüd aga otsustas meie "taanlane", võime teda ka minu emaks nimetada, et on tagumine aeg kõik lugemata "Minu..."-sarja raamatud läbi hekseldada, sest viimaks ometi on tal raamatukogu kasutamise võimalus olemas, erinevalt viimasest 12 aastast, eks ole. Tuuseldab siis tema ennastunustavalt seal riiuli juures, pingsalt meenutades, mis loetud ja mis mitte, kui astub ligi kena härrasmees ja surub pihku "Minu Taani". Olevat väga hea ja naljakas olnud, ta alles luges seda, et võtku mu ema kindlasti see, sest seda peab ilmtingimata lugema.
 
Ema tänas võõrast soovitajat lahkesti, ent leidis, et just selle jätaks meelsasti lugemata, et tema enese elust Dannebrogi all see raamat ju ongi, lugedes puuduks üllatusmoment või nii.
Edasi ei pääsenud ta muidugi niipea raamatukogust välja, sest lugedes tekib ikka küsimusi ja nüüd oli härral soodne juhus kõik need vastuseta küsimused ära küsida.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar