10 juuni 2014

"Julgus elada" Herdis Ojasu

 
Ma ei tea, kuidas on võimalik, et just viimase satsiga nii palju head lugemist tuli. Ilmselt nägi raamatujumal, et mul midagi sellist just väga vaja.
 
"Julgus elada" kõlab nagu eneseabiõpik ja eks ma väheke tõrkusin enne lugemist, ent kus on Kreeka, seal olen ka mina ja selle maa mulle maha müümisega ei pea vaeva nägema:) Nii et viimaks on meil olemas  o m a Kreeka-raamat, täpselt selline nagu muidu pidime brittide ja ameeriklaste sulest lugema. Tõsi, nemad ikka ostavad enamasti sinna maile omale viletsas seisus hütikese ja siis kukuvad selle kallal ragistama ja muu taoline jutt.
 
Autori elus on mingi sündmus, mis annab hea tõuke minekuks. Ära. Kaugele. Maja ta ostma ei hakka, aga muus osas laseb end siiski voolul kanda. Laseb seiklustel ja inimestel enda juurde tulla, ja need tulevad ka! Kokku saab sellest nauditav ja põnev rännak ja kuigi lugeja saab pigemini tema füüsiliste retkede osaliseks, siis kuskilt kaugelt aimdub õrnalt ka sisemisi rännakuid, kuid need on diskreetselt kaugele silmapiirile jäetud. Ja õige kah - milleks seda musta pesu ikka avalikult pesta.
 
Ma muidugi ei tahaks teisele inimesele paha soovida, aga ma loodan, et Herdis (ma lihtsalt pean siinkohal seda nime kasutama, sest see on nii ilus!) leiab kunagi veel põhjust minekuks, ükskõik kuhu, aga et sellest sünniks ka sama vahva raamat.

Võrratu kaanekujundus muide.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar