30 august 2014

Päikest tervitamas

Päikese ja uue päeva tervitamist tuleb ikka alustada eelmisel õhtul (mulgi rahvatarkus)

Esiteks on hirmus kurb, kui sa paned vaimu valmis linna parima pitsa nautimiseks ning siis pika ninaga ukse taha jääd. Mina ei tea, mis Amritas lahti oli, kuigi õigem oleks öelda, mis seal kinni oli. Uks kurivaim muidugi lukus, kella poolest aega veel maa ja ilm ja inimesed sees ja puha. Lõug vajus suurest pettumusest trotuaarini, seda küll.

Seekord päästis Fellin näljahädalised. Ja pettuma seal tavaliselt ei pea, nii et pole viga. Mõningase mööndusega võiks ju alloleval pildil leiduvatki pitsaks nimetada. Kui siis leiva sees veel kanepiseemneid prõksub, on kõik ju hästi.


 Fellini tomatimoosi tarbiks ma parema meelega liitrite kaupa ja otse purgist:)

Kirjanike kontsentratsioon on viimasel ajal siin õige tihe... alles see oli, kui Amrita uksel põrkasin kokku Kenderi ja Ruitlasega ja Fellinis on see pika-nimega-kirjamees-kelle-nime-ma-ei-oska-kirjutada-ja-ei-viitsi-guugeldada vist lausa püsikunde. Aga eks head kohad annavadki rohkem inspiratsiooni.
Meile andis ka inspiratsiooni - et peaks päikest tervitama minema hommikul. Kuna aga päiksetõusupiknikuks on mõistlikum just järve vastaskallas ehk lossimäed valida, aga seal pole omakorda mõistlik jalgrattaga kulgeda, siis sai seekord kõik ristivastupidi tehtud. Tervitatud hoopis linna ja hommikut päikese asemel ja küll selleni päikeseni ka ükskord jõuab.
Hommikupäikese otsijaid oli linnas teisigi. Fellini kõrval passis ka keegi statiivi juures, püüdes Väike-Turu tänavat pidi kohe-kohe ilmuvaid esimesi kiiri.
Tõeline päiksekiir oli aga Iseloomuga Maja naaberperemees ühes sõbraga, kes alles pidust laekus ning meie selja taga kogemata kombel veidi liiga valjusti sõbrale kommenteeris: "Need olid nüüd need head naabrid. Ei, tegelikult kõige paremad naabrid."  Noh, kuna ta kasutas mitmust, siis näikse, et ka mina liigitusin naabriks, kõige paremaks naabriks - ihihiiii:) Hommik kohe poole ilusam.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar