26 september 2014

"Sisalik pagasis" Anna Nicholas


Kui Nicholas Mallorcale jõudis, oli saare maine juba totaalselt rikutud. No ikka kõige täiega! Teate küll, briti töllid, kes tulevad jooma ja lagastama. Mingites piirkondades see kahtlemata nii oligi, on siiani.
 
Õnneks tuleb siis üks teine britt, mitte küll tüüpiline jobudik, ja jääb. Uups, nüüd ma vist lobisesin lõpu välja :) Aga see polegi tähtis. Tähtis on see, et see on hirmus hea raamat. Siin on kõike. Isegi natuke Londonit, sest autor töötab esiotsa siiski seal suhtekorraldajana edasi ja suudab seega maalida eriti kontrastse pildi metropoli mõttetu ja sisutühja tõmblemise (need duracelli-jänkud seal muidugi arvavad teisiti) ja saareelanike pealtnäha väikeste, aga laiemas plaanis suurte ja tähtsate argiste tegemiste kohta.

Ja kui palju ilusat toidu- ja veinijuttu ühes põnevate karakteritega! Ei maksa tühja kõhuga lugeda, eks ole.
 
Põhimõtteliselt jutustatakse siin raamatus pere esimesest aastast saarel, selline aastaring, mis annab ülevaate ka mõningatest traditsioonidest ja tähtpäevadest. Autor on ka selles mõttes õudselt normaalne, et ta suhtleb oma tiigis elava kärnkonnaga, kes on nagu ameeriklane siis. Et noh, mitte et mina oleksin kunagi kärnkonnaga dialoogi astunud, aga teiste sarnaste elukatega küll, seega ma tunnen teatavat hingesugulust selle naisinimesega.
 
Eriti toredad on siin raamatus aga pidevad seksistlikud naljad ja aasimised, nii oma perekonna kui ka kogukonna keskel. Sellist mõnusalt kerget ja ehedat argihuumorit pole ammu enam üheski reisiraamatus kohanud. Kahjuks.
 
Imeliselt kuum ja särtsakas Mallorca-raamat!
 
P.S. Nagu ma aru saan, on Nicholasel tegelikult juba paras posu neid Mallorca-teemalisi raamatuid ilmunud, seega jääb üle siiralt loota, et mõni neist ikka veel meil siin ilmub. 

2 kommentaari:

 1. Kas nii ei ole, et kui ühte inimest või asja saab liiga palju, siis lahtub sellevõrra ka tema/selle algne võlu?
  Äkki olekski mõistlik ühega piirduda?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vahel võib tõepoolest nii olla, aga selle raamatu puhul vast mitte:)
   Aga jah, ka viljakamate autorite puhul kipub minu viga olema, et tahan järjest kõike lugeda, küllastumiseni.

   Kustuta