25 november 2014

"Palverännak. Maagi päevik" Paulo Coelho


Jõudsin viimaks Coelho juurde. Miks mitte varem? Ei tea.
Esimesed leheküljed ei viinud mind kaasa. Olude sunnil ja teiste raamatute kaugel olles pidin siiski edasi lugema. Kuni läks paremaks.

Hiljem tööle minnes viskasin raamatu riiulile, et vaba momendi tekkides jätkata. Muidugi tekkis muidki tegemisi ja kui siis mõne tunni pärast laekusin, oli teine tüdruk ninapidi raamatusse sukeldunud.
Ja ka tema algus oli vaevaline, aga olude sunnil luges...ja luges...ja jäigi lugema :)
Täitsa kenake, nii mõnigi mõttekoht, kõiki ei viitsi välja kirjutada nagu ikka.


"Kõik, mis Sa õppinud oled, omandab mõtte alles siis, kui see ellu rakendatakse." 

"Eesmärgi poole liikudes on vaja pöörata tähelepanu teele. Just tee annab parimaid vihjeid kohalejõudmiseks ja õpetab nii mõndagi."

"Et näha, kas mägi on kõrge või madal, ei pea ilmtingimata üles ronima!"

"Õige otsuse saad teha siis, kui tead, missugune on vale."

"Laeval on kõige turvalisem sadamas, aga ega neid selleks ehitata."


"Kui sa ei mõtle muust, kui kohalejõudmisest, on teekond piin. Aga see võib olla nauding – otsimise mõnu ja seiklemise rõõm. Sa toidad midagi väga olulist – unistusi."

"Vestlemine on kasulik, kui inimesed tahavad ennast veenda oma arvamuste õigsuses. Me püüame alati inimesi oma usku pöörata. Arvame, et mida rohkem inimesi nii arvab, seda kindlamalt on see õige."

4 kommentaari:

 1. a minu lemmik on endiselt Alkeemik. see on lihtsalt nii ürgne ja aus, et kõnetab mind igal laheküljel :)

  VastaKustuta
 2. Häbi tunnistada, kuid Coelho on minust lugemata. Noored ütlevad, et filosoof. Sinu toodud tsitaadid on aga pigem elukogemuslik argitõde, ei midagi enneolematut. Kui ma siiski teda ei loegi, kas olen jäänud millestki olulisest ilma?

  VastaKustuta
 3. Sesamy, ma nüüd muidugi alustasin valest otsast Coelhoga - kardetavasti lähiaastail ei jõua Alkeemikuni... hetkel üledoos :)

  VastaKustuta
 4. Sa, Hunt, ei ole millestki ilma jäänud. Ma arvan, et kui Coelho on filosoof, siis samavõrd oled seda ka Sina.
  Konkreetselt "Palverännakust" rääkides, siis ta on lihtsalt mõned kuldaväärt mõtted osanud kenasti kokku võtta, kontsentreeritumale kujule viia, muud ei midagi.

  VastaKustuta