13 veebruar 2015

"Kirjaoskamatu, kes päästis Rootsi kuninga" Jonas Jonasson


Nad ütlevad, et Kulka soovitusnimestikku see raamat ei pääsenud, erinevalt eelnevast. Noh, eks nad ise teavad, tarkpead sellised. Mulle, muide, meeldis isegi rohkem kui see eelmine. Ei teagi, miks. Eelmine oli hea sinnamaani, kus see elevant mängu tuli - vaat siis ma hakkasin veidi lohakamalt lugema.

Siin aga... noh, tegelikult ega see tuumapomm ja sellega ringi rändamine ka elevandist targem teema ole ju, kui nii võtta, aga ikkagi mõnusamalt seotud aktuaalsete teemadega. Kui elu olekski nii lihtne, eks ole. Seda raamatut lugedes korraks tekibki selline roosa pettekujutelm - kui lihtsalt kõik on kõigega seotud. Päris elu näitab muidugi meile trääsa, aga vahet pole :)

Autor on oma tõlgendustes äärmiselt vaba, seepärast pani veidi imestama, et Estonia laevahukk vilksatas nagu õrnalt ainult läbi. Ilmselt on autoril siiski mõningane sündsustunne säilinud. Või tõlgendasin mina seda ridade vahele peidetud sündmust omavoliliselt. Võib ka see variant olla.

Ja ikkagi tahaks ma autori loomeprotsessi sisse imbuda, no nii poolillegaalselt. See juba oleks tase. Sellise jaburuse kirja panemiseks peab olema kuidagi... konditsioonis, või mis:) Tegelikult peaksid kõik tigedikud (jaa, ma tean, et teid palju pole, ent mõned siiski) kuus ühe analoogse raamatu lugema ja elu oleks lill:)2 kommentaari:

  1. Üks sarnane kirjanik on Arto Paasilinna. Tema "Lummav vabasurmasõit" on niivõrd absurdne ja samas realistlik ja sellise masendava teema juures äärmiselt elujaatav. Kahjuks ei ole seda raamatut eriti liikvel, mõnes raamatukogus ehk... Igatahes soovitan.

    VastaKustuta
  2. Leidsin koguni tasuta allalaadimisvõimaluse Paasilinna raamatule:
    http://www.urbookdownload.com/signup?b=1&ad_domain=ads.ad-center.com&ad_path=/smart_ad/display&prod=141&ref=5026723&q=Lummav%20vabasurmas%C3%B5it&seed=2424300330&sf=books_c&adserver=0.15.0-rc1&m=books&sid=53&bt=1424344683228&bh=3252053294

    VastaKustuta