29 märts 2015

"Parunid, eestlased, enamlased" Carl Mothander

 
Puhas nauding! Hõrk ja ehe ja vaimukas! See on hariv ja rikastav pilguheit mitmeski mõttes - ühe rootslase sisseelamine siinsesse ellu eelmise sajandi alguses, eelkõige aga nopped baltisakslaste eluolust, sellised argised ja olmelised, tõeline inside-info. Parem kui mistahes ajalooõpikud. Lisaks on tegemist parajalt humoorika herraga, kellel sulg samuti hoogsalt lippab.
 
 
Toompea üüratud korterid, salajased katakombid ühes kummitustega, vaesunud aadlipreilid, baltisakslaste klannipoliitika... Ja siis elu maal, Tohisoo mõisas, mille perenaise  Benita von Wrangeliga abielludes autor üldse Eestimaale sattuski. Maaelu oma täies ilus ja valus, lisaks rikkalik galerii värvikatest tegelastest.
 
Raamat, mida tasub jupphaaval ja mõnuga lugeda ;)
Ja siis muidugi samalt autorilt teisi raamatuid otsima ;)
 
Näide Kumna mõisas elanud Meyendorffide vabamast õhustikust


Tohisoo mõis

2 kommentaari:

  1. Eelmisel aastal ilmus Loomingu Raamatukogus ka yks Mothanderi raamat, tema nn toidublogi artiklid, samuti väga lõbus ja nauditav lugemine oli:)

    VastaKustuta
  2. Oh, kulla Ingrid, ma tean seda raamatut, see ootab juba mitu nädalat mul laual, aga selles asi ongi, et kuna see peaks olema puhas nauding, siis ma muudkui lükkan seda edasi, et kõik veidi kehvem enne loetud saaks :)

    VastaKustuta