01 juuni 2015

"Dublin Street" Samantha Young


Uskumatu jamps! Ja ma ei suuda mõista, mis selle raamatu väidetavalt enneolematu populaarsuse taga on. Ma võiksin leppida, et tegemist on äärmiselt tüüpilise ülesehitusega armastusromaaniga, kuid isegi sellist elukat nnab kirjutada... põnevalt ja kaasahaaravalt. Siin käib aga üks lõputu paigal tammumine, kus on küll hulgaliselt sõnu ritta seatud ja keerad aina lehekülgi, ent mitte midagi ei sünni ja mitte kuhugi see lugu edasi ei arene.
 
Lisaks tüütud kordused, umbes sellised, mida võiksid vajada arengus tugevalt maha jäänud tüübid. Kui iga mõne lehekülje tagant korratakse, millist mõju Bradeni nägemine või hääle kuulmine raamatu peategelases tekitab (ja seda tehakse peamiselt kahe kirjelduse abil: tuline jutt, mis otse jalgevahesse suundub või südame puperdamine), siis ühel hetkel sa lugejana lihtsalt väsid sellest. Esimese saja viiekümne lehekülje jooksul igatahes midagi enamat juhtuma ei hakanud.  
 
Nii et ma küsin, kus on siin see paljulubatud erakordsus ja pingestatud erootilisus? Pidavat pakkuma konkurentsi varjunditele - kust otsast?!
 
Ja, ma ei usu ise ka, et seda nüüd ütlen, aga varjundite-raamat oli tõesti kordades huvitavam kui see siin :)

2 kommentaari:

  1. Veel õudsem lugemine kui ´varjundid´? Intrigeeriv! Tekitasid kohe huvi :)

    VastaKustuta
  2. Eeem, ära nüüd valesti aru saa, aga selles raamatus pole absoluutselt mitte midagi intrigeerivat kui aus olla :) Isegi mitte s e l l e s mõttes :P

    VastaKustuta