29 juuni 2015

"Surm Õhtuhiies" Minna Lindgren

Üle pika aja üks tõeliselt võrratu raamat, just selline, mida hingele tarvis. Pealkirjast ja esikaanest ei maksa end eksitada lasta - ei ole see mingi seitsmekümnendate retrokas ega ka mitte kriminull - kuigi ma ise esiotsa just nii arvasin ning käsi tõrkus raamatut võtmast.

See on absoluutselt tänapäevane lugu elust ühes Soome pansionaadis, kus kepsakad 90+ vanuses tüdrukud ja poisid (poisse loomulikult märksa kasinamalt kui tüdrukuid) hoogsalt oma igapäevaseid asju ajavad. Siin on naeru ja nukrust, rohkem ikka seda esimest. Ühelt poolt paneb see mõtlema elusügisele ja sellele kui vääriti meie sageli nende asjadest aru saame. Teisalt on siin aga külluses krõbedat huumorit, mis diivaninurgas mõnusalt itsitama paneb. Ühe hea filmi saaks selle materjali põhjal aga igatahes.

Ja nende kirg erinevate trammiliinide vastu paneb koguni lugejal pea ringi käima :) Või teise tegelase sügav kiindumus erinevate Helsingi linnapilti kaunistanud või rikkunud arhitektide loomingu vastu. See omakorda tekitab soovi kõik mainitud hooned üle guugeldada :) Seega äärmiselt mitmetahuline ja mõnus raamat.

1 kommentaar:

  1. Aitäh selle raamatusoovituse eest! Oli tõesti tore lugemine.

    VastaKustuta