30 november 2015

"Madame Ex" H. Bazin


Võrratu raamat, millele ma komistasin kusagil blogimaailma hoomamatutes sügavustes.
 
Põhimõtteliselt keskendub kogu romaan lahutusele. Täies ilus. Ja valus. Tegevuse võiks vabalt tõsta Prantsusmaalt kuhu iganes. Samuti võiks tegevuse tõsta 1960-ndatest aastatest vabalt hilisemaks. Me võime tegelaste näod ja nimed ära vahetada.  Ja ometi jääks kõik siin kirjutatu ja öeldu sajaprotsendiliselt kehtima. Võiks vaid kurvalt nentida, et mitte midagi ei ole muutunud. See näitab kui mandunud ja väiklased on inimesed.
 

2 kommentaari:

  1. Mina lugesin seda ühe lugeja soovitusel. Oli tõesti äratuntav ka tänapäevases maailmapildis.Muidugi tänapäeva seadused on teised, kus isegi kodune naine peab tööle minema, mitte ei saa oodata enda ülalpidamist. Selles osas see naine oli õnneseen mehepoolt saadud raha osas ja kurvalt tuleb tõdeda, et ta ei hinnaud seda üldse.

    VastaKustuta
  2. Jah, pisukesed erisused ju on tänapäevaga, aga siiski hämmastav kui vähe on mitme aastakümnega muutunud. Kuhu jääb areng, tahaks küsida :)

    Äkki ma Sinu kaudu siis leidsingi selle raamatu, sest ma ei usu, et nii vanadest raamatutest just palju enam kirjutatakse.

    VastaKustuta