03 november 2015

Venekeelse Tähekese esitlus (26.10.2015)


Fotod: ajakiri Täheke


Oktoobrikuu lõpp tõi teatavasti vahva uudise venekeelse Tähekese ilmumisest. Venekeelne Täheke ilmub tänu SA Kultuurilehe projektile „Täheke vene keeles 2015“, mida toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus lõimivate ja ühist kultuuriruumi toetavate spordi- ning kultuuritegevuste projektikonkursi raames Kultuuriministeeriumi kaudu riigieelarvest.

Venekeeles välja antava Tähekese ideeks on tutvustada uut eesti lastekirjandust venekeelsele elanikkonnale ning selle said kingiks kõik Eestimaa vene õppekeelega koolide 1. klasside õpilased.
Nii et nüüd on lugu "Punane auto" vene keeles nagu naksti olemas. Vene keele sõnad on nagunii piiiiikad ja looooohisevad, ent mulle tundub, et selles loos nad kohe kuidagi eriti vinklevad ja vonklevad. Seega ma küll ei kujuta ette, kuidas esimese klassi laps seda lugu lugeda suudab. Samas on tänased lapsed muidugi hirmus tublid ja andekad ja äkki saavadki sellega hakkama :)
Lapsed olid tõeliselt muhedad ja viisakad, imearmas Kairi Look ja koeralembene Andrus Kivirähk olid samuti kohal (ja viisakad olid nad ka).  
Positiivne!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar