01 veebruar 2016

"Asjad kokku" B. Keenan


Hea tuju raamat, kerge ja muhe.
Tutvustused lubavad järelveetava kaasa seiklusi, ehk siis diplomaadi naise muljeid, kuid ettehoiatavalt olgu öeldud, et kuigi palju neid siit ei leia. Mis pole absoluutselt paha, sest tädi kirjutab kõigest parajalt mahlakalt, nii et polegi nagu erilist vahet, millest ta kirjutab. Kuna ees terendab ühtlasi ka abikaasa nimega AW( kas siit võttis Viivi Luik snitti oma "Varjuteatris" kasutatava JJ jaoks?) pensioneerumine, siis palju sihtkohti raamatust ei leia (jätkuna Kasahstan ja uuena Aseirbadžaan, ohtralt Brüsselit sinna vahele), see-eest kütab autor ise muidugi alailma ringi seoses oma eelmise raamatuga. Kuna neil põhistaap sootuks Somersetis asub, siis loomulikult võib lugeda ka kodustest seiklustest.
Erinevatest paikadest ja reisidest enim on siin minu arvates argistest läbielamistest juttu. Raamatu jooksul saavad mõlemad tütred mehele pandud, vastloodud liitudest sünnib hulgaliselt lapsi - Keenani vanaema rolliks harjutamise ja praktiliste õppetundide kirjeldused on omaette seiklus :) Isegi oma kogemustest rinnavähiga suudab autor niimoodi kirjutada, et see tundub lõpuks isegi veidi...khm-hm lahe või nii :))) Või see, kuidas nad kolmekümne-ma-ei-tea-mitmendat pulma-aastapäeva läksid AW-ga kuhugi (vist Tai?) ajurveedaspaasse tähistama. 
Keenanil näikse olevat eriline anne ise tekitada või sattuda seltskondadesse, kus juhtub ohtralt keelelisi fopaasid. Jõudumööda on püüdnud tõlkija-toimetaja neid ka ääremärkustena lahti seletada, kuid inglise fillidele pakuvad need vahejuhtumite kirjeldused ilmselt rohkem rõõmu ja äratundmist.
Nüüd ei jää mul muud üle kui tagurpidi-Antsu mängida ja esimene raamat "Diplomaatiline pagas" ka lugemiseks hankida.
P.S. Tahaks teada, kes oli see tüüp, kes nende Bakuus viibimise viimastel päevadel AW töö juures ukse vahel kõõlus ja väitis, et ta parajasti "Diplomaatilist pagasit" loeb... eesti keeles!?

2 kommentaari:

 1. Tahtsin Sulle ainult teada anda, et olen tänu Su blogile ikka õige mitu head raamatut ostnud. Mõtlesin lihtsalt, et kas nad (raamatupoed siis) ei peaks Sulle tipi maksma?
  tõenäoliselt ma pole ainus.

  VastaKustuta
 2. Rõõm on minu poolel, kui keegi siit kasulikke raamatuvihjeid leiab:)Eks vahel on tõsine motivatsioonipuudus siinse lobisemise jätkamiseks :)
  Seda päeva, mil keegi raamatute lugemise eest maksma hakkab, no seda ootan minagi, siis poleks vaja enam tööd tehagi ju :))))

  Ole tänatud ja tervitatud!

  VastaKustuta