19 aprill 2016

Liina+Toomas=hea reisiraamat

 
Toomas Mee "Pöördepunkt" ja Liina Metsküla "Maailma peal ripakil"
 
"Pöördepunkt" on kohati päris särtsaka huumoriga lugu. Kui keegi autorit suunaks veidi ja teksti üle kõpitseks, saaks kena seiklustepundi kokku küll. Kahjuks on see aga absoluutselt toimetamata-töötlemata üllitis (alates raamatu ülesehitusest). Tegelikult blogitekstidest raamatut kokku pannes ei pea üldse kartma selle kohendamist. Ma tean, et on neid, kes pelgavad, et keeletoimetaja roogib raudselt kõik mahlakad väljendid ja vabama keelepruugi välja, kaotades ühtlasi olulise osa autorile omasest stiilist... ent see pole alati nii, ei maksa karta! Selge on see, et blogisse me panemegi nii nagu torust tuleb, enamus ilmselt ei loegi kirjutatut üle enne avaldamist, kuid kaante vahele ikka võiks üle loetud tekst minna, eks.
 
Mulle meeldisid enim arbuusikorjaja argipäevalood (täielik eksootika ju meie jaoks) ja siis muidugi   lugu selle vanamehega "Vapratest ja ilusatest". No selliseid kentsakaid olukordi ei tule just iga päev ette, ma arvan :)
 


"Maailma peal ripakil" tundub aga vastupidise murega kimpus olevat (olen, tõsi küll, alles poole peal omadega). Raamatu valmimisel on kaasa löönud palju abimehi ja vormiliselt oleks nagu kena asi, kuid sisu on natuke rabe - esiotsa mõtlesin, et kirjutaja on ehk äsja keskkoolipingist tulnud nooruk, kellel lähebki "käima saamisega" kauem aega. Samas jäi kuskilt veebiavarustest mulje, et ta need lood siiski pani kirja nüüd hiljuti, raamatuks valmistuma hakates. No ei tea, mis siis juhtus, et lugudele sisu ja kaalu sigineda ei tahtnud... 
 
Puerto Rico oli esimene sihtkoht, mille puhul tundsin, et millestki ka räägitakse. Varasemad lood ja maad küll algasid, ent sama kiirelt ka lõppesid :( Peamine aur kulus lennujaamade ja taksode ja hostelite peale.
Nii et, ma nüüd loen edasi ja loodan, et kõik järgmised paigad leiavad paremat kajastamist ja ehk on õnne, et iga juures ka mingi põnev või naljakas või uudne "uba" peidus on.
 
 
Seni aga soovitaks Toomasel ja Liinal edaspidi koopereeruda ja järgmine reisiraamat koos välja anda :) Ägeda asja saaks.

 
P.S. Küllap ei tuleks neil ka raamatule kaanepildi valimisega suurt löömist ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar