02 aprill 2016

Paraty, 05 - 08.03

Intro
 
Tulen praegu paduesoteerilise raamatu esitluselt ja pole isegi kindel, et viitsin teile siia kirjutada, sest... põhimõtteliselt olete teie süüdi minu ebaõnnes, ma pean teist lahti laskma ja mitte välja tegema ja üldse võiksite kõik kukele minna :)
Nali! Tegelikult olete mulle endiselt kallid ja esitlus oli lihtsalt territooriumiga tutvumine. 
 
Aga otsaga jõudsime vist Paratysse... Paraty on selline Pärnu masti linnake, rahvaarv sutsu väiksem. Kui meile tundub Pärnu pigemini suur olevat, siis Brasiilia mõõtkavas Paraty näikse imepisike ja nunnu koht olema. Majad on madalad, valdavalt valged, erinevat värvi aknaraamide ja ustega. Selline malbe olemine. Päeval on palav, õhtul kihutavad üle linna vihma- ja äikesepilved. Brasiiliavihmad on nagu lapsepõlv - õhk on soe, vihm on jahe ja karastav - puhas nauding! Vihmahoog on kui pidupäev! Pärast vihma hüppad üle munakivide ja lompide, püherdad ja rõõmustled kui siga mudamere ääres.
 
 

 
 
 
 Mul on isegi hää meel,et te aru ei saa sellest monsterast, mis mööda seda palmi ülespoole ronib,see võtaks teilt viimse entusiasmi toalilli kasvatada. Nii et las ta jääda...

 
 
 


 
Maailm on tegelikult ühte nägu läinud, ka Paratys on kohvikuid, kus paarike  istub laua taga ja kumbki näpib oma telefoni. O tempora,o mores... 
 
 
Paratys hakkame tõsisemalt tutvuma kohaliku kaubandusvõrguga, eelkõige toiduga.
Toiduvalik algab alati veiniga - ütleme kohe, niru seis. Mõned kaheliitrised pudelid siiski näikse ahvatlevat. Toit on nii ja naa. Värskeletid on õige kobedad. Avokaadod röövivad mu mõistuse - hetkel ei taha mitte mõeldagi, mis nad kaalusid, ilmselt üle poole kilo julgelt. Mitte ühtegi puitunud piklike säsidega või muidu pruuniks tõmbunud sisuga isendit. Odavad nagunii. Soolatud (vinnutatud?) liha igas asendis lettidel, isegi seajalad - nagu vastlad oleksid :D Poekassiirid mulle meeldivad - kõik oma peavalud ja pahad tujud lasevad nad täies hiilguses klientide peale paista. Samas, aga ega töö polegi jänes, mis eest ära jookseb :)
 
Peatume ühes pousada´s ehk külalistemajas. Nendest saavad mu erilised lemmikud - omanäolised, väiksed, armsad, viisakad. Inglist ei tonka muidugi keegi - milleks? Kõik muu on super, vetsupotist läheb kõik vajalik alla, kedagi liigset toas ei ela, kraanist vesi voolab - super.
 
06.03 lähen esimest korda randa, korraks, puu varju, ilmselt õige tegu, sest päike on erakordselt terav.
 
Mul on reisides kaks kindlat kohta, mida külastada - surnuaed ja ühistransport. Sellel reisil lisandub ka kolmas, pank. Pangast ja ühistransast tuleb veel hiljem juttu. Surnuaed jääb siiski enne teele. Ei midagi erilist, nagu kohalike kodudki. Puhtuse, korra ja kaunistamisega on nii ja naa, seega peab mu teooria paika ja tõmban kõiki paralleele, mida heaks arvan.
 

  
 
Hoopis tähtsamaks avastuseks on empanada´d, neist ühtegi pilti ei ole, aga uskuge mind - imeõhukese taina sees on mõnus täidis ja see kõik on fritüürist läbi lastud. Osad täidised jäävad tõlgitamatuks, aga vahet pole. Jeesumaria, see viib keele alla. 
 
Brasiiliast rääkides peab rääkima ka buffet-restoranidest. Meie teele satuvad valdavalt lõunased variandid, veidi vähem esineb ka õhtuseid. Tegelikult on need ülihead variandid, sest valik on korralik ja võimalik maitsta kõigest natuke, lisaks saab enne piiluda, mis mingi nime taga peitub. Jõuan korduvalt õhata, et oleks meil ka rohkem neid Rootsi laua variante! Maksad siis vastavalt kaalule, hinnad 39-59 reaali/kg, ehk 10-15 eurot. Minu südame võidab muidugi mingi vähetähtis söögikoht, kus samamoodi kaaluga võib grillitud kanasüdameid pugida - kui see pole paradiis, mis siis üldse on?! /jah, ma tean, pugud võinuks ka olla.../
 
Kuldaväärt leid on hoopis analoogiline jäätisekohvik - kõik kaalu järgi... jäätis, kastmed, lisandid, vahvlid. Ja millised jäätised...!
 
 
 P.S. 08.03 päeva kompvek on Jaanikalt. Nimelt kirjutab ta, et talle olla helistanud tema ema, kellele tundus, et Raadio Elmari õhtujutuks loeti minu "Punast autot". Kontrollin asja ja leian, et vastab tõele - aitäh infot jagamast!
 

Keelelisa 3

 
galinha - kanaliha
carne - liha
queijo - juust
 
Kõik kolm on eluliselt tähtsad sõnad empanadade tellimiseks :)
 
feijoada - traditsiooniline Brasiilia roog tumedast ubadest, lisaks sealiha, vinnutatud loomaliha ja vorstikesed. Ilmselgelt imemaitsev ja eestlasele südamelähedane kraam... ainult et talvistes tingimustes, kuumas üsna harjumatu süüa.

2 kommentaari:

  1. Jätkuvalt mõnus lugemine! Kuidagi väheks jääb seda ja tahaks korraga lugeda ikka veel ja veel...Sa tuletad mulle mõnusalt meelde neid samu paiku ja elu seal. Ootan järge!

    VastaKustuta
  2. Tunnistan oma kesist jõudlust ja annan parima, et ühtlast tempot hoida :) Muahhh!

    VastaKustuta