25 november 2016

"Rändamisi" Imre Siil


Kui seda rännuraamatut õiges võtmes lugeda, siis on see täitsa toredake. Kirja on selle pannud ilma ja elu näinud inimene ja lugeja suureks rõõmuks oskab ta koguni meeldivalt kirjutadagi (erinevalt tollest teisest hiljuti loetud reisuraamatust, mida lugedes ma hullusin ja juukseid katkusin).

Reisisihtkohtadega võrdväärselt on luubi all autori enda elu ja tegemised, mis tähendab, et neid lugusid peakski vaatama lähtudes ajastust. Näiteks kirjeldab ta oma poisipõlveaegset sõitu Loksale suusavõistlustele või imedemaale Artekki. Hilisemad siia kaante vahele jõudnud reisid on aga paljuski tema töödega seotud ja nii mulle kohati tundubki, et külastatud paikadest olulisemaks kujunevad need nö kõrvalised asjaolud, ehk siis peaasjalikult e-riigi tutvustamine ja know-how jagamine, sekka reisijuttu (autor on olnud ametis nii Riigikantseleis kui Eesti Informaatikakeskuses).

Raamat ei sobi ilmselt ühe soojaga lugemiseks (teha hüppeid Loksalt Argentiinasse, Teravmägedele, Armeeniasse, Soome või Albaaniasse jne võib osutuda liialt ekstreemseks), kuid tükkhaaval ampsamiseks on igati ideaalne ja mõnus. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar