25 veebruar 2017

"Veneetsia ämmaemand" Roberta Rich


Vahepeal veel natuke reisil loetust. Minu jaoks ehk liiga lihtsakoeline lähenemine, lugejale tuuakse kõik püüdlikult kandikul ette, mõtlemiseks ruumi ei jäeta. Samas - kenasti korrektne romaan, seda tõesti. Nii et klassikaliselt tüüpilise ja mõõdukalt haarava loo austajatele ideaalne ajaviide.

Aga. Head oli samuti ohtralt. Esmalt muidugi teema. Peategelane Hanna, juuditarist ämmaemand. Novaator, kes on praktilisest vajadusest tingituna leiutanud sünnitustangid, tõhusa abivahendi. Järgmiseks muidugi ajastu - pime keskaeg. Keskaegseid romaane, mis tänasel päeval kirjutatud, pole just teab kui palju. Ja siis veel tegevuskohad - kaks väga head ja minu jaoks lemmikut. Veneetsia ja natuke Maltat. Siis ühel hetkel on kõnealust abivahendit vaja aga kristlasel ja sellest hargnevadki lahti sündmused, millest moodustub parajalt terviklik romaan.

Ja ma ei saa märkimata jätta, et mulle hullult meeldib selle sarja kujundus. No lihtsalt meeldib. Natuke on seda vist lihtsustatud (raamatud on linnas, ise saarel, aga meenub vist "Avantüür", kus oli keerukam lahendus esikaanel). Lemmikuks jääb endiselt "Ka see läheb mööda" - nii head romaani leian oma laualt harva, kahjuks. Ees ootab "Raudne Tatjana" - käis see raamat küll Balil ära, aga paraku lugemiseni ei jõudnud. 


Lugemise väljakutse 2017
Nr 38, autori debüütromaan

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar