02 märts 2017

Meid ootab Gili Trawangan

Gili saari on kokku kolm ja need omakorda asuvad ühe teise suurema Indoneesia saare Lomboki külje all. Gilid on meil mõtteis mõlkunud nii ehk naa, kuid nüüd saab neist suurimast - Gili Trawanganist - meie päikesekiirabi. Või umbes nii me seda ette kujutame, kui - lahkumishetkel muidugi imeliselt päikeselisest! - Sanurist end paadile asutame. Paadihindadega, nagu ikka Balil, annab kaubelda, nii et jõudu selles :)  Mis aga kindel, enamasti püütakse teile maha ärida edasi-tagasi pilet. Mis omakorda võiks olla esimene mõttekoht. Isegi lahtise tagasituleku kuupäeva puhul.

Algus on paljutõotav - kas me sellist puhkust tahtsimegi?!

Kui Gilidele öömaja otsida, kohtab päris tihti selliseid paadikujulisi hütikesi. Nunnult mõnusad näevad piltidel välja, mis uinutab edasise tähelepanu sootuks. Tegelikult on need suht samad kui minu lapsepõlves Kabli kämpad. Tähendab, kogu aroomipakett tuleb kaasa. Ja kuigi majakesed on maapinnast kõrgemale tõstetud, kisendavad need laiade vahedega põrandalauad ainult üht: ämblikud! Ämblikud! Ämblikud! Põhimõtteliselt pole tüüpidel mingit muret, et üles ronida ja laudade vahelt sisse jalutada ja siis seal voodis lebavat tüdrukut rünnata. Moskiitovõrku ma muidugi ei kasutanud. Kabli kämpas hüppas mulle ka kunagi üks häbitult rasvane must ämblik krae vahele. Pärast seda mu suhted kämpingutega lõppesid kah. 
Minu lapsepõlve kämpingutest eristab siinset WC-duširuumi paigutus. Nimelt on iga hüti juures oma privaatne ruum, ainult et... loomulikult pooleldi lahtine. Tähendab, et pimedas kannatab sanitaarruume sihtotstarbeliselt kasutada vaid kinnisilmi ja jooksujalu. Konkreetselt siin mul muidugi probleeme ei saanudki tekkida, sest kuna ma olin eelnevalt manustanud mingi allergiatableti, mis sõna otseses mõttes niitis mu jalust, siis ma vajusin ülejäänud ööks niivõrd voodi sisse kui see veel võimalik on. Tegelikult oli mul mingil hetkel nii halb olla, et kõik Gili T lülijalgsed oleksid võinud selles hütis retrodisko püsti panna. 

Olgu öeldud, et Gilidel mootorsõidukeid ei ole - see hakkab mulle meeldima! Keerulisemad ettevõtmised (ehitustöödest turistide liigutamiseni paduvihmas - jah, vihm sai meid siingi kätte) tehakse hobuste ja cidomo´ga, ehk hobukaarikutega. Hobused on kaunistatud, kellukese tilin iga liigutust saatmas, jalus kakerdavate uimakollide peletamiseks tuututab hobusemees pasunat. Gilide tüüpiline ja tegelikult väga armas helifoon. Hulludele turistidele renditakse igal sammul jalgrattaid, mille peale tuleks istuda tabula rasana, unustades igasugused teadmised käiguvahetustest jms. Samas on saared nii väikesed, et tiiru tõmbab saarele peale igasuguse riistaga.


Tänavad näevad Gili T-l välja umbes-täpselt sellised. Parematel hetkedel...


... halvematel hetkedel aga sellised:
Pärast Bali vihma on iga kodumaine vihmahoog kui titepiuks. No niriseb väheke, on väheke märg ka, aga suuremat häda ei tee kellelegi. Balil lendab vihm sulle niimoodi kaela, et vaid esimesed kolm sekundit üritad midagi päästa, ent edasi on lihtsalt savi. Totaalne võimetus nagunii. Uputab lõpuks nagunii. Rahvas haarab lõbusalt plätud näppu ja pladistab paljajalu edasi. 

Muide, plätud ongi ainuõige jalavarjude valik, sest nagunii tuleb neid pidevalt ära võtta. Toidupoes. Muidu poes. Spaas. Piletiputkades. Hotelli hommikusöögil. Jne. Ka öömajades ei ole kombeks marssida jalatsites tuppa, isegi toaukseni mitte, jalad paljaks esimese varjualuse või astmeni jõudes! Kuna enamus tubade juurde kuuluvad terrassid, siis need rivis seisavadki. Varahommikul pesevad poisid põrandaid ja sätivad siis ulakalt ekslema läinud plätud suuruse ja värvi järgi kenasti tagasi paaridesse. 

Allolevat pilti vaadates tundub, et see nn salong peaks küll pankrotti minema - toolid kõik tühjad ju. Aga vaadates trepil olevaid plätupaare, on selge, et miskit siin kuskil toimub ja päris mahajäetud see hoone siiski ei ole.
Täitsa jama ju tegelikult - tahad näiteks pärastlõunast uinakut tehes jätta ootamatule külalise mulje, et oled kodunt lahkunud, aga plätud irvitavad kahjurõõmsalt trepil :)1 kommentaar:

  1. Kui tore on näha tuttavaid kohti! Meie ööbisime Gili Menol ja tegime sealt väljasõite. Nautige!

    VastaKustuta