20 august 2017

Ma olen mäluturist Kuressaares

Saaremaal olen ma harjunud käima talveti. Suvel käisin ma siin viimati... umbes siis, kui ma siin abiellusin. Ja ega midagi ei ole muutunud - Kuressaare on ikka tõsiselt pulmapealinn (kui selline tiitel on üldse välja mõeldud). Aina üks tuututamine käib ja pulmaautod ja hobukaarikud tahavad pikali sõita, ei saa rahulikult ninagi uksest välja pista. Ja nagu kiuste, sattusin ma just nüüd ja siin "Midagi on valesti" lugema. Juhuseid ei ole olemas, seda ma ütlen :)

Ja nagu sellestki veel vähe oleks, võtsin ma öömaja Meedla Koja juurde. Mis tähendab, et tagantpoolt sain ma osa mitmest pulma ettevalmistusest - lilleautod, catering, ärevil pruutneitsid, teenindajate suitsupausid ("kui ma kell 7 lõpetan, pole mõtet hakata koju sõitmagi - kell 11 pean ju tagasi juba olema", "ma olen nii läbi, Red Bulli ja espresso peal pean ainult vastu", "kell 18 pead kindlasti toiduga jõudma, nad alustavad kohe sooja toiduga" jne, jne). Kui ma aga läksin peatänava äärde sööma, siis sain ma loomulikult osa majaesisel toimuvast, ehk fotograafide närvilised ootamised, pulmakülaliste kogunemised, avatud akendest kostuvad isamehe labased hüüded jms. Nii et, täismäng.
Hommikul Arensburgi sööma minnes, olid muidugi pooled külalised seal ees ja kogu eelnev öö hekseldati veel läbi. 


Positiivselt vaimustusin ma seekord aga Kuressaare kuursaalist ehk Ku-Kuust. Hea köögitiim hoiab koha värskena. Ruumi ja potentsiaali ju on, miks siis mitte seda ära kasutada. Lisaks oli meil sihikule võetud Kitarrilaagri raames toimunud kontsert, kus möllasid Eplik-Agan-Maaker. 

Muidu on Kuressaare naljakas, sootuks teine kui Kärdla või Hiiumaa. Aga see on teine teema juba. 

Ja mõni kohvik meelitab ligi ämblikuid. Ühel hommikul hommikust süües pidin ma kogu aeg üle õla jälgima, et mida ta seal kardinates toimetab, ära ka ei kavatsenud ta minna. Teine päev õhtul läbi lipates sattus televiisor kuidagi keset vaatevälja, ja kohe eriti karvase ämblikuga. Ma püüdsin mitte vaadata, aga nagu te isegi võite aimata, siis sellises olukorras pilk kohe vägisi kisub sinnapoole :)

P.S. Poes käies nägin ma aga üht kohalikku blogijat, väga veider. Sa tuled üle mitme kuu saarele, sa tead siit ainult üht blogijat ja... siis jalutab ta sulle lastega suvaliselt keset poodi vastu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar