26 august 2017

"Mees, kes ei teinud mitte midagi" / NUKU

Foto: NUKU kodulehelt
Ma sain päris korraliku teatrielamuse, selle haruldase elamuse pärast me ju teatris ja kinos käimegi, kuigi üha sagedamini tulemusteta. Seekord läks õnneks, kohe vägagi.

Esmalt, müts maha Toikka ees, kes Heinsaare tekstidest, mis teadupärast just kergemate killast ei ole, suutis nii hea terviku kokku panna. Arusaadava, ent samas mitmekihilise, publiku jaoks igati söödavaks pakendatuna. Teiseks, muusika, mis tõepoolest kõlas kokku. Elav muusika etenduses on nagunii väärtus omaette, kuid veel nii vingete džässmuusikute esituses... Kuigi ansambel oli lükatud ühte lavanurka, siis olin pidevalt dilemma ees, kas jälgida pillimehi või näitlejad. Ja muidugi omas elemendis Saatpalu! Väga orgaanilised üleminekud soleerimisest jutustajarolli ja vastupidi. Aga no üks ametlik asjaajaja unenägude territooriumil peakski nii sujuvalt muidugi toimetama :)
Foto: NUKU kodulehelt
Ja siis see Kärstna... :) Ühe tõsiselt tööka maaküla sügav olemus alasti publiku ette toodud. Kärstna korvipunujate küla olin siinkohal eheda eestimaalase musternäidis, keda aeg-ajalt tulevad kollitama esoteerikud ja muidu veidrad tegelased. Ajavad naistel pead sassi, meestest saavad nad harvemini jagu, keeravad hulga jamasid kokku... kuni nad tuleb järgmisesse külla minema kupatada. Peaasi et ise saaks lahti ja meie küla jälle endine oleks, las järgmine küla vaatab ise, kuidas hakkama saab. Kärstnast Suisleppa ja Vastemõisa ja Tohvrile ja Kõppu ja nii aina edasi.

Midagi need usinad töömesilastest korvipunujad siiski vist ka õppisid. Et kui selle päeva kõik hea ja halb on tehtud, siis võib ka niisama olla, mitte midagi teha. Iseenesest ilus kuldne kesktee - ei pea elama ainult tööikkes rabades ega ka totralt naeratades ja taevasse vahtides...
Foto: NUKU kodulehelt

Autor: Mehis Heinsaar
Dramatiseerija ja lavastaja: Aare Toikka
Kunstnik: Rosita Raud
Laulude autor: Lauri Saatpalu
Arranžeerija: Paul Daniel
Koreograaf: Marge Ehrenbusch
Valguskunstnik: Triin Hook


Mängivad:
Mart Müürisepp, Lauli Otsar (Kuressaare linnateater), Lauri Saatpalu (külalisena), Taavi Tõnisson, Laura Nõlvak, Liivika Hanstin, Anti Kobin, Mihkel Vendel, Getter Meresmaa või Ester Kuntu (külalisena).
Lavabänd: Tanel Ruben, Paul Daniel, Marti Tärn, Madis Muul.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar