19 august 2017

"Midagi on valesti" Martina Haag


Ah, see oli hea, ma ütlen! Üle pika aja ma nautisin, sest see oli nii kümnesse tabav. Napp ja õige. Kuigi ma hoiatan kohe, et see ei pruugi kõigile sobida. Seda ei ole mõtet lugeda verinoortel, puruvanadel, äsja abieluranda jõudnutel jms tegelastel. Siis võib see tunduda nõme ja ebausutav ja te võite selle kergesti saastaks tituleerida.

Loe seda pigem siis, kui sa hakkad lahutama. Noh, ma võin kohe etteruttavalt ära öelda, et siis sa seda muidugi ei loe :) Kuigi, kui sa suudaksid, siis võiksid küll, see ei aita sind kuidagi, aga... leevendab. Kui sa oled juba ära lahutanud, siis on see küll igati paslik lektüür. Sa mõistad, et sa polegi ainus. Sa mõistad, et sa ei sure. Sa mõistad, et elu võib siiski edasi minna. Sa mõistad, et asjad lihtsalt juhtuvad. Sa mõistad, et see on üks kuratlikult hea õppetund. Ja kui vaene sa selleta oleksid.

Ma saan Haagi motiividest 101% aru kusjuures. Ta ei kirjuta ju midagi originaalset, kuigi teeb seda võrdlemisi hästi, kuid ta tundis ise samas olukorras olles puudust sellisest lugemisest. Ja kirjutas valmis, natuke siis isiklikule kogemusele toetudes. Või ka rohkem, ei tea nii täpselt. 

Kui teid see suhte pool ei köida, siis tegelikult leiab tegevus aset tundrus, üksildases matkamajakeses. Looduse ja iseendaga kooskõlas olemine on samavõrd olulised märksõnad siin. 

Muide, räägitakse, et Martina Haag on otsapidi Eesti päritolu. Mitte et sel antud loos suurt rolli oleks, lihtsalt väike kõrvalepõige.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar