21 august 2017

"Minu maailm" ja sinu maailm

Mina tean, milline on minu maailm, sinu maailmast ma suurt ei tea. Aga põnev oleks lugeda-kuulda küll. Tiit Pruuli maailmast saavad õige pea kõik huvilised osa. Ma olen sellest hetkest alates, mil kuulsin, kuidas Petrone Print Minu-sarja 100. raamatut tähistada kavatseb, juba õige elevil olnud.  Aga juba sel neljapäeval, 24.08 kell 17:30 Solarise Apollos ongi esikas! Jõekalda ja Margna seda veavad, muusikat kuuleb ka, Tõunilt ja Helena Pruulilt.

Tiit Pruuli kirjutab: "Ma tahan kõike. Hinnaalanduseta, odava väljamüügita. Tahan nautida seda, kuis viin oma reisirühma läbi kõrbe nagu Mooses, ja tahan istuda üksi suurlinna pohmellises hommikuhämus. Tahan nutta väikeses külakirikus ja naerda neegrinaise suures süles, tahan rääkida Kierkegaardiga vaikusest ja hüpata Jay-Z kontserdil röökivas rahvamassis. Tahan olla ilmamaa serval – põhja- ja lõunapoolusel, lennata Padmasambhavana Himaalaja kohal, sõita rongiga läbi Venemaa, juua šampanjat presidentidega. Tahan vaadata maailma süütalapse silmadega, enne kui Damaskuse teras rebib mu patust keret. Tahan surra ja uuesti sündida. Ja armastada, armastada, armastada. Lõputult. Nendest tahtmistest on sündinud see raamat ja inspireeritud mu reisid. Lähen jälle, kuigi tean, et on hea, kui saan kübemegi sellest, mida igatsen."

Nii et, kui ma praamipileti raha kokku saan ja saare pealt maha õnnestub saada, siis kavatsen kohal olla. Tegelikult on juba ülim aeg linna põgeneda, sest noh... on august ja ämblikuid on sada korda rohkem kui muidu. Iga viimne kui kord duši alla minnes raputan ma eelnevalt rätikud, mida kasutada kavatsen, kõvasti läbi, aga selle ajaga, mis ma pesen ja need siis kätte võtan, on pikakoivalised need juba vallutanud. Ma tean, et nädal-paar veel, ja nad ronivad juba öösiti mu juustes kah. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar