21 september 2017

Moodsa linna ihalejatele (19.09.17)

Sintrast on võimalik teha lühemaid väljasõite ka liinibussidega, näiteks Cabo da Rocasse, kus on vist mandri-Euroopa läänepoolseim tipp või Cascaisse, mis on põhimõtteliselt kuurortlinn, nii et ma pole kindel, kas tasub selle nimel vaeva näha. Probleem on aga selles, et Sintrast põhja suunas otse edasi ja kiiresti liikumiseks häid variante ei ole. 

Mis tähendas, et rongiga tagasi Lissaboni. Hommikune pealinnarong oli oluliselt tühjem, nii et tantsi või sambat. Nende neetud piletiväravate vahele õnnestus mul muidugi ikkagi kinni jääda, selles olen ma osav. See  on ainus põhjus, miks ma igasuguseid metroosidki ei kannata. Kaardid ei tööta kunagi või tuleb neid mingi eriti õrnkindla liigutusega millimeetritäpsusega punkti ekraanil näidata, ja siis on need väravad alati nii kitsad, lahti hüppavad nii äkki ja kinni veelgi äkilisemalt. Kaks kätt taskus läbi lippamiseks võivad need ju kärada, aga pagasiga liikudes on see üks rist ja viletsus. Nii ma siis igatahes Sintra raudteejaamas istusin, kohver perroonil ja ise alles jaamas ja kohvri pikk käsisang väravate vahele surutud. 

Nagu juuresoleva postituse põhjal isegi aru saate, siis ma hetkel enam seal väravate vahel ei kükita :) 
Tagasi Lissaboni meelitas tegelikult natuke linna teine pale - moodne ja kiiskav Lissabon on ju ikkagi ka olemas, seni püüdsin sellest pingsalt mööda vaadata. Nüüd oli aga selge, et Aveiro poole liikumiseks tuleb pealinna naasta Oriente jaama kaudu, ehk siis allolev pilt illustreerib seda ulmeägeedat ja õhulist ja helgelt heledat vaksalit. Sootuks teine kui Rossio (ja etteruttavalt võib öelda, et kõige ägedam on ikkagi siin Portos).


Kuna meie seekordne reis oli, v.a. koorifestivali osa, suhteliselt plaanivaba, külastatavate kultuurimälestiste hoogsat läbimist ja linnutamist eesmärgiks ei seadnud, siis oli Oriente jaam ise juba üllatus. Kui me aga rongiaknast nägime, et läheduses (ekslik esmamulje, samas kõnnihuvilistele paraajal kaugusel) liiguvad  rippraudteel gondlid, oli selge, et mingit kohe-edasi-järgmisele-rongile-minekut täna ei toimu. 

Raudteejaam läheb sujuvalt üle Vasco da Gama kaubanduskeskuseks. Alguses ma seda ei teadnud ja seda pikka raamatulettide rivi nähes mõtlesin, et lihtsalt kultuurne rahvas, teevad koguni raudteejaamas raamatumüüki :)))))  


See on ikka veel Oriente vaksal, kaubanduskeskuse poolt siis.

 Kogu see kvartal on minu meelest korraks vaatamiseks tore küll, kuid pikemalt seal peatuda, rääkimata öömaja võtmisest!, ei tahaks. Suur ja moodne ja isikupäratu, puhtalt EXPO ´98 jaoks püsti pandud. Gondliga maa ja taeva vahel rippudes ongi üheltpoolt vaade neile suurtele paviljonidel, teisalt aga kaunilt avar vaade Tejo jõele, ühtlasi ka sellel jõel asuvale Euroopa pikimale Vasco da Gama sillale (17,2km, kui kedagi peaks hirmsasti huvitama). Sõiduga meil taaskord vedas, sest jõudsime veerandtundi enne avamist kohale ja seega saime päris esimesed olla, järjekorrata ja puha. Pärast Sintra tohutut järtsihullust tundus see ju suisa puhkusena :))) 


Lissaboni jäävad mulle -lisaks kõigele üle-eelmises postituses mainitule - meenutama:

1) jalakäijate foorid, sest neid on tõesti mustmiljon. Kusjuures need toimivad suurepäraselt, autojuhid on siin üleüldse hirmus viisakad. Jalakäijad niisamuti, muide, käeviipega tänamine hakkab päris ruttu külge.

2) Minid. Ma ei ole kusagil varem selliste Minide valikut näinud, kui Lissaboni liikluses. Ma saan aru, et nende keeruliste parkimisolude juures on väikeautod valik nr 1, kuid Mini ei ole teadupärast just kuigi odav valik. Tõsi, juba Aveiros on pilt muutunud ja Mini umbes sama harvaks muutunud kui Eesti teedelgi.


3 kommentaari:

 1. Cascais oli muide väga tore. Ja Cabo da Roca oli täielik elamus. Ronisime lastega alla ookeni äärde - ainsatena, keegi teine ei julgenud tulla, nii et olime seal puha üksi.
  Cabo da Roca pildike

  Kuidas sulle kohalik köök meeldib?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No mulle tundub juba nagunii, et tuleb kordusvisiite Portugali teha, eks siis tuleb avastada neid nurki ka.
   Köök mulle hullult meeldib, hingelt maatüdruk ja toit peab olema rammus ja portsjonid suured! Kuigi eks palju sai kindlasti ka turistikaid toidukohti kiiruga võetud.

   Kustuta
  2. No mulle tundub juba nagunii, et tuleb kordusvisiite Portugali teha, eks siis tuleb avastada neid nurki ka.
   Köök mulle hullult meeldib, hingelt maatüdruk ja toit peab olema rammus ja portsjonid suured! Kuigi eks palju sai kindlasti ka turistikaid toidukohti kiiruga võetud.

   Kustuta