23 oktoober 2017

Kolekolemood

Miks inimestele meeldib kolekoledus? See on vist mingi heaoluühiskonna loomulik areng, et üleüldise küllastumise taustal on vajadus end šokeerida, piire kombata, katsetada, tülgastuda... Ma käisin üks päev siis ka selles palju räägitud Kivi Paber Käärid kohas ära. Ümbruskonnaks olin ma muidugi valmis, sest Vaba Lava on mind nii palju ikka ette valmistanud. Nagu arvata võibki, siis ei ole Vaba Lava ka mu kõige lemmikum koht teatri nautimiseks :) Aga siin on rohkem asi vist black boxi tüüpi saalis kui sellises - mulle lihtsalt meenuvad sellega seoses kooliaegsed õudused, mil pidime avaliku esinemise jms etteasteid oma kooli mustas kastis tegema. Brrrrrrr.....

KPK on täpselt selline hoone, nii seest kui ka väljast, kus minu ema lapiti maha kukuks. Ta ei tahaks seal tasuta ka süüa. Üldse ei kujuta ma hästi ette, et mõni viljandlane või hiidlane rõõmust lakke hüppaks, kui ta peaks sellises kohas mõnusalt aega veetma ja söömist nautima :))) Kuigi ma saan aru küll, et tundub tore mõte sellised koleubrikud kasutusse võtta ja neile mingi otstarve leida. 

Mina igatahes aru ei saa, mis KPK fenomen on. Kas see koht oli popp ka enne Kolmeraudse saate sinna viimist või mitte? Teleekraanilt võib see koht tore paista, aga tegelikkuses on see üks kõle ja sünge paik, meenutades veidi kunagisi tühjaks jäänud ja kergelt rüüstatud kasarmuhooneid. Isegi mingid Curlyde või Padarite seintele soditud pookstavid ei tee asja ilusamaks. 
Ja no sealne part oli ka tiba imelik oma hapukas kastmes. Nii et väga imelik kogemus, natuke raputav ja hirmutav...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar