19 november 2017

"Pärast proovi" ja eksitav-õrritav reklaam"Pärast proovi" ajas mu eelnevalt mõnusalt kihevile, sest algmaterjal oli nii väga minu maitsele. Lootsin mingit... imet. See ime jäi minu jaoks sündimata. Guido Kanguri Vogleri kehastuses seda siiski oli, aga naised jäid minu silmis nõrgaks. Maidre mängitud nooruke näitlejatar, kes kipub isa sõpra romantiseerima, jäi kuidagi hüplikuks. Võib ju väita, et nooruse ebakindlus ongi selline, aga no ma ei tea...
Veesaar oli Filmimuuseumi kitsukesel laval kinni oma koomikurollis. Komöödianäitlejana on ta küllap harjunud värve peale keerama, ent siinses etenduses üht vananevat, haiget, alkohoolikust ja igatpidi mahakäinud näitlejannat mängides oleks ehk leidunud paremaid tööriistu. 
Ei tea, ilmselt valed ootused minu poolt ja seetõttu liiga ebaõiglane kriitika. Aga Kangur oli võimas, seda igatahes. See sügavus, need mõõdetud pausid, see hääl - tabavalt kümnesse.

Selle lavastusega seonduvalt olen mõelnud ka reklaamist, eksitavast reklaamist. Tunnistan, et mina jõudsin etenduseni tänu "Ringvaate" saatele, mida ma küll viimasel ajal harva vaatan, aga kuidagi juhtus niimoodi. Kui õigesti mäletan, oli tookord teemana välja reklaamitud midagi stiilis, et kuidas see siis on näitlejatöös igal õhtul laval uut tüüpi suudelda. Või midagi sellist. Veesaar siis sutsukese rääkis ja teise sutsu tegi kõnealusele lavastusele reklaami.
Okei.
Mõni päev tagasi oli järgmine saade, saatekülaliste seas jälle Veesaar, mis välja reklaamitud teemaks oli, ei mäleta, aga igatahes läks jutt loomulikult ahistamisele. See sõna müüb, eks ole. Välja jõuti ikka sellesama etenduseni. Lavastust reklaamides keeras Veesaar muidugi värve mõnuga peale ja lubas kavala näo ja mesimagusa häälega ikka igasugust intrigeerivat kraami.
Polnud seal midagi, ma ütlen. Puhas petukaup.

Seevastu Filmimuuseum ise oli väga mõjus, jalutasin seal veidi enne etenduse algust ringi. Tahaks pikemalt tagasi minna, seda küll. Tundub, et valmis on saanud igatpidi kihvt pesa meie filmimaailma ajaloo hoidmiseks. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar